×
Informujemy, iż nowy adres strony Urzędu to: www.gminarejowiec.pl Obecna wersja strony nie będzie już uaktualniania. Zapraszamy do nowej wersji serwisu internetowego.
×
Informujemy, iż nowy adres strony Urzędu to: www.gminarejowiec.pl Obecna wersja strony nie będzie już uaktualniania. Zapraszamy do nowej wersji serwisu internetowego.
zmień rozmiar czcionki
 
 
 
 
Dzisiaj 17 styczeń 2022, Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
 
Gminne Przedszkole

 

Logo

ul. Henryka Dąbrowskiego 1

22-360 Rejowiec

Tel. 82 56 88 689

E-mail: przedszkole@gmina.rejowiec.pl

Dyrektor - Barbara Kość

Godziny pracy przedszkola - 630 - 1600 (od poniedziałku do piątku)

 

Bieżące aktualności z Gminnego Przedszkola w Rejowcu dostępne są na nowej stronie:

http://prejowiec.szkolnastrona.pl/

 

Z życia przedszkola:


Rok szkolny 2015/2016


Dzień Babci i Dziadka -25 stycznia 2016r.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 25 stycznia  2016r. odbyło się uroczyste spotkanie , które stało się tradycją w naszym przedszkolu. Dyrektor Barbara Kość wraz z nauczycielkami witała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach oraz Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Głośne „ Sto lat”przy akompaniamencie Pani Małgosi Dzik nauczycielki rytmiki, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

P1251943

P1251944

P1251960

Barbara Kość

 


Spotkanie z Mikołajem - 6 grudnia 2015r.

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, pojawił się w naszym przedszkolu na uroczystości 7 grudnia- długo oczekiwany przez dzieci. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Obecni na uroczystości goście, z zachwytem obserwowali występy dzieci. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Gdy Mikołaj zajął swoje miejsce, mogliśmy usłyszeć jak dzieci wspólnie recytowały wiersz o „Mikołaju” i na życzenie zaproszonego gościa zaśpiewały piosenki o tematyce zimowej. Mikołaj bawił się z dziećmi przy dźwiękach muzyki. Po występach obdarował dzieci słodkimi upominkami.

PC071899

PC071904

PC071913

Barbara Kość


Andrzejkowe wróżby i zabawy - 27 listopada 2015r.

Dnia 27 listopada średniaki i starszaki wraz z rodzicami i swoimi paniami „wróżkami” bawiły się w andrzejkowe wróżenie. Dzieci zostały wprowadzone w zabawę opowieścią na temat historii święta Andrzejek. Po magicznych słowach„Hokus pokus, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary” -każdy uczestnik wrzucił do miski z wodą swój dar – maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie pomyślne wróżby. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami. Dzieci poznały najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami, andrzejkowe serce.

 Spotkanie wprowadziło wszystkich w radosny nastrój a rodzice mieli możliwość obserwować swoje dzieci, jak radzą sobie we wspólnej zabawie.

PB271845

PB271862

PB271880Dzień Życzliwości - 23 listopada2015r.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Święto po raz pierwszy pojawiło się w naszym kalendarzu. W tym dniu dzieci miały na sobie żółte, pomarańczowe i czerwone ubrania- symbolizujące radość i szczęście. Dzieci z grup starszych zaprezentowały przedstawienia „O borsuku i leśnych przyjaciołach”. Celem prowadzonych działań było zachęcanie dzieci do niesienia pomocy innym, okazywania dobroci, koleżeństwa, kulturalnego zwracania się do rówieśników i dorosłych. Podczas zabaw dzieci przedstawiały za pomocą min i gestów emocje towarzyszące nam każdego dnia w różnych sytuacjach, m.in. radość, smutek, złość, strach. Przyjazne zabawy przy muzyce wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić  drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepłu uśmiech, miłe słowo czy przyjazne nastawienie.

PB231812

PB231817

PB231826

PB231835

MKK


Pasowanie na starszaka - 6 listopada 2015r.

W dniu 6 listopada odbyło się „Pasowanie na Starszaka” w grupie Muchomorki. Przedszkolaki w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, spiewały piosenki i wykonywały zadania sprawdzające ich wiedzę i umiejętności. Po złożeniu przez dzieci ślubowania, pani dyrektor dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na starszaka’. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki od rodziców. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

PB061803

PB061791

PB061796

MKKHalloween - 30 października 2015r.

PA301716

PA301753

PA301767

PA301788


Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola prowadzonego przez Gminę Rejowiec na rok szkolny 2016/2017

Wniosek PDF do pobrania


Pasowanie na Przedszkolaka - 23 października 2015r.

Dzieci  z grupy najmłodszej, czyli 3 i 4 -latki uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na  Przedszkolaka. Zgromadzeni na uroczystości Pasowania rodzice dzieci z grupy „Maluszków” mogli podziwiać  prezentacje artystyczne naszych małych artystów. Wychowawczynie: pani Małgorzata Kość-Krupińska i pani Ewelina Rybarczyk przygotowały część artystyczną, w której dzieci pięknie śpiewały przedszkolne piosenki oraz recytowały wiersze. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania. Za sprawą pani dyrektor Barbary Kość i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane maluszki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.

Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem. Od tej pory z wesołą  piosenką na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę...” wszystkie nowo pasowane przedszkolaki z wielką ochotą przybywają do przedszkola.

DSC_0082 DSC_0092 DSC_0120

DSC_0134 DSC_0144 DSC_0150

MKK


Ziemniak smakuje wyśmienicie

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Rejowcu. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka" w naszym przedszkolu było ognisko,w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy.

Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków na terenie przedszkola, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było wręczenie każdej z grup dyplomów od ,,Pana Ziemniaka” i degustacja pieczonych ziemniaków.

PA051653 PA051654 PA051655 PA051658

PA051660


Sprzątanie świata - 18 września 2015r.

Dzień sprzątanie świata przypada na 29 września. Aby jednak w tym dniu było jak najmniej sprzątania staramy się nie śmiecić w ogóle. Każdemu z pewnością będzie się żyło przyjemniej w czystym otoczeniu. Dzieci z naszego przedszkola pomagały dorosłym w porządkowaniu osiedla naszej miejscowości. Od razu wszyscy zauważyli, że w naszej okolicy jest jaśniej i czyściej.

P9181591 P9181597 P9181604 P9181608

Ewa FarianRok szkolny 2014/2015


Mali sportowcy - VI SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA - 16 czerwca 2015r.

Reprezentanci czterech placówek stanęli na starcie tegorocznej „Spartakiady Przedszkolaka” w Rejowcu Fabrycznym. Rywalizacji, która odbyła się we wtorek 16 czerwca, towarzyszyło mnóstwo emocji i żywy doping kibiców, a także duch fair-play i dobra zabawa.

Nasi sportowcy zdobyli II miejsce a w nagrodę otrzymali puchar, dyplomy oraz zabawki. Dziękujemy za mile spędzony czas!!

P6161411 P6161428 P6161436 P6161467

P6161469

/-/ MKK


Dzień Rodziny impreza plenerowa - 12 czerwca 2015r.

12 czerwca w ogrodzie Gminnego Przedszkola w Rejowcu odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Rodziny w której wzięły udział rodziny wychowanków.

W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji. Jedną z nich były prezentacje programów artystycznych poszczególnych grup przedszkolaków gorąco oklaskiwane przez rodziców.

Rodzice uczestniczyli w wielu zabawach sprawnościowych i plastycznych.

Uwieńczeniem uroczystości było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz słodki poczęstunek.

Takie imprezy są bardzo potrzebne, bo integrują rodziny, sprawiają, że rodzice jeszcze więcej czasu spędzają rozmawiając i bawiąc się ze swoimi dziećmi. Prosta formuła imprezy, jej rodzinny charakter, nieskomplikowane zadania pozwoliły na zdrową rywalizację połączoną ze wspólną radością dzieci, rodziców oraz zaproszonych do nas gości.

/-/ MKK


Zdrowy i bezpieczny przedszkolak - 28 maja 2015r.

W dniu 28 maja w naszym przedszkolu w ramach projektu „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” gościliśmy dzieci klasy „0 A” ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu wraz z wychowawczynią Bożeną Jaszczuk.

Dzieci z grupy starszaków zaprezentowały bajkę pt. „W krainie Paskudy”, a w rolę czarownicy Paskudy wcieliła się wychowawczyni Małgorzata Kość-Krupińska. Dzieci podzielone na grupy miały do wykonania różne zadania, z którymi to radziły sobie doskonale, a mianowicie układały puzzle, dobierały podpisy do obrazków, a także rozwiązywały rebusy. Uczestniczyły też w różnych zabawach ruchowych przy muzyce. Celem spotkania było kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia.

P5281274 P5281275 P5281277 P5281284 P5281307

/-/MKK


Spotkanie ze Strażakami - 27 maja 2015r.

W dniu 27 maja 2015r. strażacy: komendant Karol Sałamacha oraz druh ochotnik Paweł Kość z OSP w Rejowcu odwiedzili dzieci z naszego przedszkola.

Duże wrażenie zrobił na przedszkolakach wóz strażacki oraz akcesoria, które prezentowali strażacy. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania strażaków, również zadawały ekspertom od pożarnictwa pytania. Niektóre elementy wozu, takie jak: wąż, nożyce, gaśnica, hełm dzieci miały w swoich dłoniach. Wychowankom szczególnie spodobała się prezentacja węża strażackiego, który używany jest w akcjach pożarowych. Każdy chętny przedszkolak mógł włożyć na głowę prawdziwy hełm strażacki. Strażacy również zaprezentowali dzieciom sygnał strażacki oraz przypomnieli numer telefonu, na który należy zgłaszać pomoc.

Spotkanie było zorganizowane w ramach projektu „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”

P5271259 P5271263 P5271267 P5271271

/-/MKK


Spotkanie z Policją

Policjanci zorganizowali przedszkolakom pokaz psów patrolowo-tropiących

Wszystkie grupy wiekowe przedszkolaków z naszego przedszkola czekały na placu zabaw na zapowiedziany przyjazd stróżów prawa. Jak co roku do przedszkola zawitali policyjni przewodnicy ze swoim psem.

Funkcjonariusze zaprezentowali przedszkolakom pokaz posłuszeństwa swojego pupila. Maluchy miały tez okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Policjanci ucieszyli się, że sprawili milusińskim tyle radości.

Od wielu lat funkcjonariusze, którzy na co dzień pracują jako przewodnicy psów służbowych, odpowiadają na prośby przedszkoli i placówek oświatowych, i jeżeli tylko mają chwilę przerwy w szkoleniu, organizują pokazy umiejętności swoich podopiecznych czworonogów.

Przedszkolaki wiedziały, że odwiedzą ich stróże prawa i z niecierpliwością czekały na przybycie policjantów.

Kiedy policyjny radiowóz pojawił się przy bramie, na placu powstało niezwykłe poruszenie. Maluchy bawiące się do tej pory, zatrzymały się i spoglądały w kierunku radiowozu. Kiedy w błyskach świateł i dźwięków radiowóz pojawił się na placu, maluchy już czekały ustawione w grupach.

Pokaz posłuszeństwa i tresury swojego psa zaprezentował dzieciom: sierżant sztabowy Piotr Pewliczuk z Wydziału Prewencji KMP w Chełmie Zanim jednak doszło do pokazu, przedszkolaki mogły wysłuchać pogadanki na temat Policji

Po zakończonym  pokazie dzieci mogły zwiedzić radiowóz, w asyście policjantów i wychowawców. Funkcjonariusze wyjaśniali dzieciom do czego służy radiostacja i jak steruje się światłami i dźwiękiem.

Spotkanie z przedszkolakami było miłe i udane, zarówno dla przedszkolaków, jak i policjantów. Kolejna wizyta pewnie w przyszłym roku.

P5131346 P5131354 P5131357 P5131360

/-/ MKK


CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - 29 kwietnia 2015r.

29 kwietnia najstarsza grupa przedszkolna wzięła udział w realizacji programu Profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”, połączony z zajęciami otwartymi dla rodziców. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Wychowawczynie grupy wraz z dziećmi przygotowały przedstawienie pt: ”Mamo, tato nie pal!!!" - ukierunkowane na wdrażaniu dzieci do podejmowania świadomych wyborów oraz kształtowaniu prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.

Dzieci wspólnie z rodzicami śpiewały piosenki, układały hasła zdrowotne oraz chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblaskowe breloczki z sylwetką Dinka - bohatera programu.

20150429_105105 20150429_111110 20150429_111825 20150429_130033

/-/ MKK


Wielkanoc u czterolatków

W grupie średniaków przeprowadzone zostało zajęcie otwarte z udziałem rodziców. W trakcie jego trwania wykonane zostały symbole wielkanocne: pisanki, kurczaki, zające, baranki. Spędzony czas był okazją do wspólnych zabawach muzyczno- ruchowych. Celem spotkania były takie działania, aby rodzice mogli lepiej poznać swoje dziecko i jego możliwości. Podczas spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chętnie spotkają się ponownie. A więc - do zobaczenia!

1427740304450 1427740305114 1427740318929

/-/ MKK


Powitanie wiosny - 20 marca 2015r.

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu powitaliśmy ją 20 marca. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach, pogadankach, dzięki którym poznawały charakterystyczne cechy oraz oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Dzieci z grupy średniaków ze swoimi paniami przygotowały przedstawienie pt:„Witaj wiosno”. Nie zabrakło także piosenek i zabaw ruchowych związanych z ta porą roku. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki przeszły ulicą w pobliżu przedszkola  z gaikami i kolorowymi kwiatami by powitać wiosnę.

20150320_094647 20150320_094712 20150320_094828 20150320_100255 20150320_101923

/-/ MKK


Dzień Kobiet – 8 marca 2015r.

Najstarsza grupa przedszkolna wraz z wychowawczyniami przygotowała humorystyczną scenkę z okazji Święta Kobiet. Występ dzieci rozbawił wszystkich obecnych do łez i przypomniał, ze oprócz Dnia Kobiet w ich życiu istnieje jeszcze codzienność. Wiemy nie od dziś, że dzieci czują się na scenie bardzo pewnie i chętnie pokazuję swoje umiejętności artystyczne.

DSC02405 DSC02409

/-/ MKK


Spotkanie z łowczymi z Koła Łowieckiego „Sokół” - 20 lutego 2015r.

W piątek 20 lutego 2015r. nasze przedszkole odwiedzili łowczy z Koła Łowieckiego „Sokół”, pan Waldemar Kość i pan Mirosław Kość. Nasi goście opowiedzieli najmłodszym wiele ciekawych informacji o dzikiej zwierzynie, która żyje w naszym najbliższym otoczeniu.

W ramach współpracy dzieci dowiedziały się na czym tak naprawdę polega łowiectwo i jakie ma ono znaczenie dla gospodarki leśnej. Panowie łowczy wyjaśnili dzieciom, że myśliwi nie tylko polują, ale podejmują działania na rzecz ochrony przyrody obejmujące: zimowe dokarmianie zwierząt, budowę paśników i lizawek dla saren oraz walkę z kłusownictwem.  Nadmienili również, że podstawową działalnością kół łowieckich jest gospodarka łowiecka i dbałość o zwierzynę.

Ciekawym punktem spotkania był pokaz wyposażenia myśliwskiego oraz imponujące trofea tj:  poroża, zrzuty leśnych zwierząt oraz ogromne rogi kozła.

Przedszkolaki otrzymali w prezencie od łowczych materiały edukacyjne oraz kolorowanki.

W podziękowaniu przekazaliśmy zgromadzone  w przedszkolu warzywa, nasiona, orzechy dla zwierząt.

Spotkanie było doskonałą okazją do propagowania właściwych postaw wobec świata przyrody.

Dziękujemy serdecznie w imieniu dzieci oraz wychowawczyń za cenną lekcję i liczymy na dalszą współpracę środowiska łowieckiego z przedszkolem.

1-crop

Małgorzata Kość-Krupińska

Danuta Malarz


Gminne Przedszkole w Rejowcu, ul. Fabryczna 6 ogłasza rekrutację dzieci w wieku 3-5 lat na rok szkolny 2015/2016

Ulotka informacyjna do pobrania tutajBal karnawałowy Przedszkolu Gminnym - 30 stycznia 2015

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 30.01.2015r. w Przedszkolu Gminnym  w Rejowcu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu didżeja pana Ireneusza Łopuckiego zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W przerwie dzieci mogły spożyć ciasta i owoce przygotowane przez rodziców.

Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok

1422621076323 1422621322748 P1301196

/-/ MKK


X Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych - 16 stycznia 2015

16 stycznia br w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu zorganizowano X Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych. Wystąpiło 9 zespołów, a jury w składzie: Lucyna Polakowska-sołtys Rejowca, Maryla Kowalczyk ze Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz Teresa Kopniak z Biblioteki Publicznej. W kategorii przedszkola i klasy I-III Szkoły Podstawowej;

I miejsce zajęło Gminne Przedszkole w Rejowcu, (małych aktorów przygotowały panie Barbara Kość i Danuta Malarz)

II miejsce „Kamyczki” ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu

III miejsce Teatrzyk szkolny „Strach” ( SP w Strachosławiu).

Zespoły otrzymały dyplomy i słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz panią Lucynę Polakowską, sołtys Rejowca.

GRATULUJEMY !!!

P1161150

/-/ MKK


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu - 21 stycznia 2015

„To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkowa miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”. Rudolph Giuliani

Ale także wiele otrzymują od wnuków, szczególnie w dniu Babci i Dziadka, który tradycyjnie obchodzono w Gminnym Przedszkolu  21 stycznia.

Dzieci ze wszystkich grup przygotowały okolicznościowe występy dla swoich najdroższych Babć i Dziadków. Wesołe i humorystyczne wiersze i piosenki sprawiły seniorom wiele radości i przyjemności, a tańce wzbudzały podziw dla umiejętności wnucząt. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków dał szansę na dodatkowe chwile spędzone z ukochanymi wnukami.

P1231165 P1231176 P1231179 P1231183

/-/ MKK


Uroczysta wigilia - 19.12.2014r.

Dnia 19 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem rodziców.

Po ciepłym przywitaniu przez panią dyrektor – Barbarę Kość dzieci pod czujnym okiem pani Danuty Malarz, zaprezentowały wspaniałe przedstawienie jasełkowe. Na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, anioły, pastuszków i króli przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat...

Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje kwestie i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Dorośli nagrodzili ich gromkimi brawami. Następnie przedszkolaki wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane pierniczki. Po życzeniach składanych przy łamaniu opłatka, wszyscy zasiedli do wspólnego stołu.

 "Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski"

P1161150 P1161156 PC191110 PC191111

/-/ MKK


Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem… - 5.12.2014r.

Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości, ale dziś przybył ten niezwykły, wyjątkowy i długo wyczekiwany przez dzieci, który jak wszystkim wiadomo zawsze ma niespodzianki-prezenty.

Dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy, recytowały wiersze i zadawały bardzo ciekawe pytania do gościa. Nauczycielki z oddziałów pomogły Mikołajowi wręczyć prezenty dla każdej grupy oraz słodycze dla każdego malucha.

Prezenty zostały zakupione przez Radę Rodziców.

Tą drogą serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców  za piękne upominki dla dzieci a Mikołajowi za wspólną zabawę.

PC051026 PC051032 PC051039 PC051079

/-/ MKK


Rozstrzygnięcie konkursów

W pierwszym półroczu dzieci z naszego przedszkola brały udział w konkursach przyrodniczych i ekologicznych tj. „Jesienne cudaki’ i „Zwierzakolubni”.

Ludziki z kasztanów i żołędzi, piękne bukiety z kolorowych liści, wytwory warzywno-owocowe oraz makiety lasu zostały wykonane przez pomysłowych przedszkolaków wraz
z rodzicami. Powstały zabawne „cudaki” z jesiennych darów, które wzbudzały podziw i zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

W konkursie plastycznym wzięło udział 20 przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Dzieci i rodzice wykazali się ogromną kreatywnością oraz nie lada precyzją. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

Do Wielkiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Zwierzakolubni” przystąpiła grupa 4-latków wraz z wychowawczynią. Wspólnie powstał karmnik dla ptaków w całości wykonany z odpadów gromadzonych w przedszkolu.

Co to znaczy być "zwierzakolubnym"? To znaczy „troszczyć się o zwierzęta, pamiętając, że wytwarzane przez nas góry szkodliwych śmieci mają wielki wpływ nie tylko na nasz, ale też na ich świat" - mówi organizator Konkursu.

PA160905 PA160907 PB130966 PB190969

/-/MKK


Pasowanie na Przedszkolaka - 21 listopada 2014

21 listopada 2014r był wyjątkowo ważnym dniem dla dzieci z grupy „Biedronek”.

Tego dnia nadszedł czas sprawdzenia ich umięjętności oraz uroczystego „Pasowania na Przedszkolaka”. Dzieci wystąpiły przed licznie zebranymi rodzicami z programem artystycznym. Niejednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku podczas tych wyjątkowych chwil. Gdy nadszedł czas pasowania, dzieci uroczyście obiecały przestrzegać zasad którymi kierują się prawdziwe przedszkolaki, po czym  pani dyrektor Barbara Kość dotykając czarodziejskim ołówkiem, każdego włączała do grona przedszkolaków. Po ślubowaniu nastąpił czas na słodki poczęstunek. Dzieci były bardzo szczęśliwe, a rodzice i panie z przedszkola wyjątkowo dumne ze swoich przedszkolaków.

Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów, które z pewnością będa miłą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu oraz drobnych upominków i słodyczy.

DSC04951 DSC04954 DSC04965

/-/ MKK


Pasowanie na Starszaka - 6.11.2014 r.

Uroczystość ta jest wpisana w tradycję Gminnego Przedszkola w Rejowcu od wielu, wielu lat. Dla najstarszej grupy jest to bardzo ważne wydarzenie, a zarazem symboliczna chwila wstąpienia do grona starszaków.

Na uroczystość Pasowania licznie przybyli rodzice dzieci 5-6 letnich oraz wójt gminy  pan Tadeusz Górski. W odświętnych strojach i  czerwonych biretach przedszkolaki zaprezentowały urozmaicony program artystyczny, przygotowany przez panią Mariannę Machel i Małgorzatę Kość-Krupińską. Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyło ich skupienie i aplauz.

Następnie dzieci wspólnie wypowiedziały treść  ślubowania, po czym pani dyrektor Barbara Kość dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na Starszaka”.

Bohaterowie tej uroczystości bardzo poważnie potraktowali całą akademię i z wielką powagą przystępowali do pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś słodki poczęstunek przygotowali rodzice.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał wójt gminy Tadeusz Górski, który złożył przedszkolakom serdeczne życzenia i obdarował słodyczami. Życzył  im sukcesów w zdobywaniu wiedzy i czerpania radości z każdego dnia.

Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych miłych gości, przedszkolaków jak i pracowników przedszkola.  

PB060950 PB060957

/-/ MKK - Małgorzata Kość-Krupińska


Dzień Edukacji Narodowej - 14.10.2014 r.

W dniu 14 października w Szkole Podstawowej w Rejowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej też okazji nasze przedszkolaki pod kierunkiem Małgorzaty Kość-Krupińskiej i Marianny Machel zaprezentowały swoje umiejętności poprzez śpiew, wiersze i tańce. Wyraziły w ten sposób płynącą prosto z serca swoją wdzięczność za miłość, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację.

Każde słowo wypowiedziane przez małych artystów wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości. Wszyscy nauczyciele zostali tez obdarowani przez dzieci własnoręcznie wykonanymi kwiatami.

2014-2015_072 2014-2015_074 2014-2015_106 2014-2015_107

2014-2015_108

 /-/ MKK


Święto drzewa - 24.10.2014 r.

W dniu 24 października 2014 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto drzewa”. Święto poprzedzone było wycieczką do parku, podczas której dzieci poznawały różne gatunki drzew oraz podziwiały piękno drzew w jesiennej szacie.

We wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia i pogadanki promujące różnego rodzaju działania ekologiczne.

Imprezę rozpoczęliśmy „Leśną dyskoteką”. Dzieci śpiewały piosenki o lesie, rozwiązywały zagadki, układały puzzle przyrodnicze, naśladowały odgłosy lasu.

Wysłuchały też „Bajki o drzewie” opowiadającej o znaczeniu drzew w przyrodzie. Następnie każda z grup ozdabiała sylwetkę drzewa wybraną techniką plastyczną.

Zwieńczeniem obchodów święta drzewa było wspólne posadzenie drzew w ogrodzie przedszkolnym.

Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie zajęć były panie Danuta Malarz i Barbara Szymańska.

PA240937 PA240912 PA240921 PA240922

/-/ MKK


Zajęcia adaptacyjne w grupie 3-latków

W miesiącu październiku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne w grupie Biedronek. Celem zajęć było ułatwienie nowym przedszkolakom bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej.

Podczas zajęć dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że bardzo dobrze czują się w naszym przedszkolu co widać na załączonych zdjęciach.

Zajęcia zorganizowała pani Danuta Malarz.

DSC04428 DSC04448 DSC04454 DSC04458

/-/ MKK


Bicie rekordu Guinnessa

Akademia Aquafresh to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków.

Dnia 30 września 2014 roku o godz. 12.00 odbyło się największe w historii Polski wydarzenie związane z higieną jamy ustnej.

Przedszkolaki Akademii Aquafresh z całej Polski, a wśród nich dzieci z naszego przedszkola pobiły Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie. Ustanowienie Rekordu Guinnessa miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród dzieci. Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh, największy w Polsce program profilaktyki i higieny jamy ustnej. We wszystkich grupach przedszkolnych w miesiącu wrześniu realizowane były zajęcia edukacyjne, podczas których uczono dzieci, jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”. Umiejętność prawidłowego mycia zębów dzieci doskonalą w czasie codziennego mycia zębów po posiłkach w przedszkolu.

Bicie rekordu stanowiło dla maluchów wspaniałą atrakcję. Każdy przedszkolak otrzymał certyfikat potwierdzający udział w tym wydarzeniu, co z pewnością będzie wyjątkową pamiątką na całe życie.

P9300852 P9300853 P9300856

/-/ MKK


Sprzątamy Ziemię, sprzątamy świat!!! -  18.09.2014

Akcja „Sprzątania świata” jest na stałe wpisana w harmonogram  zadań w przedszkolu.

Wcześniej jednak  poprzedzona była przedstawieniem teatralnym pt „Jak Piotruś serduszko ratuje planetę Ziemię” w wykonaniu grupy teatralnej z Białegostoku. Aktorzy w bardzo ciekawy sposób pokazali sposoby dbania o środowisko. Przekonywali, jak wielkie znaczenie dla przyrody ma segregowanie śmieci, dbanie o czystość wody oraz zbieranie makulatury. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wybranych scenach przedstawienia.

W dniu 18 września nasze przedszkolaki pełne entuzjazmu i wielkiego zaangażowania wyruszyły z wychowawczyniami  posprzątać najbliższą okolicę oraz ogród przedszkolny. Wyposażone w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, bardzo solidnie wykonały powierzone im zadanie.

P9180811 P9180819 P9180826 P9260833 P9260843

P9260849

/-/ MKK


Odwiedziny na posterunku Policji

Dnia 10 września 2014, dzięki uprzejmości służb policyjnych w naszej miejscowości, my przedszkolaki, mogliśmy świętować Dzień Policjanta (data święta to 24 lipca). Wzorem lat ubiegłych odwiedziliśmy Komisariat Policji w Rejowcu, gdzie przygotowana dla nas została pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz asertywnego zachowania wobec nieznajomych i ich propozycji. Bardzo ciekawym punktem naszej wizyty było zwiedzanie samochodu policyjnego, czego nie mógł sobie odmówić nikt z nas – ciekawskich. Za rozmowę i zapoznanie z zawodem policjanta podziękowaliśmy piosenką i drobnymi upominkami. To spotkanie już na początku roku szkolnego stanowi dowód, że żadne święto nie umknie uwadze przedszkolaka Gminnego Przedszkola w Rejowcu.

P9100799 P9100800 P9100801 P9100803

Ewa Farian


Nasze grupy przedszkolne

P9190830

Maluchy - wychowawczyni Danuta Malarz

 

PA100864

Średniaki - wychowawczyni Ewa Farian, Barbara Szymańska

 

P9180806

5-6 latki - wychowawczyni Marianna Machel, Małgorzata Kość-Krupińska

/-/MKK


Rok szkolny 2013/2014


Świat już pachnie wakacjami… - 27.06.2014

27 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Z tej okazji dzieci zaprezentowały program artystyczny pod kierunkiem nauczycielek pracujących w poszczególnych grupach. Dzieci kończące edukację w przedszkolu, otrzymały od pani Danusi i pani Basi dyplomy i pamiątkowe książki z życzeniami sukcesów w szkole.

Dyrektor przedszkola serdecznie podziękowała rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za współpracę i codzienne kontakty.

Słonecznych wakacji, do zobaczenia we wrześniu!!!

P6260710 P6260724 P6260740 P6260741

/-/ MKK


Spartakiada Przedszkolaka - 13.06.2014

Sześciolatki z Gminnego Przedszkola w Rejowcu już po raz kolejny wzięły udział w Spartakiadzie Przedszkolaka. Organizatorem zawodów było Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym. Mali sportowcy rywalizowali w dziesięciu konkurencjach sprawnościowych: m.in. wyścigi z ringo na głowie, „sadzenie ziemniaków”, „piłka górą, piłka dołem”, tory przeszkód i wyścigi na piłkach, skoki w workach. Przedszkolaki wykazały się doskonałą sprawnością fizyczną, szybkością, zręcznością, a także umiejętnością pracy w grupie oraz znajomością zasad fair-play.

Po zaciętej walce pierwsze miejsce zdobyli gospodarze z PM w Rejowcu Fabrycznym. Drużyna z naszego przedszkola wywalczyła II miejsce, zaś na trzecim Odział Przedszkolny
z Siedliszcza.

Z medalami na piersiach, pucharem oraz dyplomem sportowcy wraz z wychowawczyniami
D. Malarz i B. Szymańską dumnie wrócili do przedszkola.

P6130686 P6130694 P6130697 P6130705

/-/ MKK


Wycieczka do Zamościa - 12.06.2014

Tuż przed wakacjami wszystkim należało się trochę szaleństwa i zabawy, dlatego  12 czerwca odbyła się wycieczka przedszkolna do Krainy Zabaw „Jaś i Małgosia” w Zamościu.

Baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód, liny wspinaczkowe oraz tunele zachwycały najmłodszych, dały dzieciom mnóstwo swobody w szaleńczych zabawach. Wszyscy mieli okazję aktywnie spożytkować swoją energię.
Pobyt w Krainie Zabaw był znakomitym sposobem na wesołe i całkowicie bezpieczne wypełnienie czasu naszych przedszkolaków.

P6120657 P6120665 P6120670 P6120676 P6120677

/-/MKK


SPOTKANIE INTEGRACYJNE PO LATACH

W dniu 2 czerwca 2014r w Gminnym Przedszkolu w Rejowcu odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami klasy 6A ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu. W obliczu kończącego się roku szkolnego oraz zakończenia kolejnego szczebla edukacji zaprosiliśmy naszych absolwentów do odwiedzenia przedszkolnych murów. Większa część klasy 6 A to nasi wychowankowie . W porozumieniu z wychowawcą klasy panią Anną Kostecką postanowiliśmy trochę powspominać i wspólnie powrócić do błogich lat przedszkolnych. O godzinie 9.00 rano powitaliśmy w naszych przedszkolnych progach grupę wyrośniętej już młodzieży wraz z wychowawczynią. Mimo deszczowej pogody przybyli uśmiechnięci i pewnie ciekawi co ich tu czeka . Po powitaniu przystąpiliśmy do wspólnych zabaw i zawodów sportowych. Drużyny stanowiły zespoły składające się z przedszkolaków i szkolniaków. Śmiechu było co niemiara, zabawom i zawodom towarzyszyła zdrowa rywalizacja. Młodzież przygotowała dla przedszkolaków zagadki a w nagrodę za ich rozwiązanie dzieci otrzymywały naklejki. Szóstoklasiści obdarowali nas również książeczkami, które przynieśli z domów oraz maskotkami. Najwięcej wrażeń dostarczyło przeglądanie starych kronik z czasów pobytu w przedszkolu. Trudno niekiedy było rozpoznać kolegę lub koleżankę z przedszkola -wszyscy byli tacy mali.

Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko i przyjemnie. Razem z gośćmi stwierdziliśmy, że warto organizować takie spotkania częściej.

P6020597 P6020609 P6020612 P6020616 P6020620

Dyrektor przedszkola

Barbara Kość


Dzień Dziecka w Przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka zagościł w naszych skromnych progach pan Bogdan Depta - artysta muzyk na co dzień współpracujący z Chełmskim Domem Kultury. Pan Bogdan wcielił się w postać Papy Smerfa i zabawiał przedszkolaków śpiewem, tańcem oraz zagadkami o tematyce muzycznej, przyrodniczej i zdrowotnej. Profesjonalne podejście do dzieci sprawiło, że czas minął wszystkim bardzo miło i szybko.

Dzieci nauczyły się nowych zabaw i piosenek, nie było czasu na nudę. W przerwie zabawy przedszkolaki spożywały słodki poczęstunek przygotowany przez mamy: Agnieszkę Dubiel i Annę Sawa.

Każda z grup przedszkolnych otrzymała gry stolikowe oraz puzzle związane z tematyką przygód „Bolka i Lolka”. Przedszkolaków czeka jeszcze jedna atrakcja - wycieczka do krainy zabaw „Jaś i Małgosia” w Zamościu.

P6030637 P6030644 P6030646 PB200002

Dyrektor przedszkola

Barbara Kość


Kochamy Was całym sercem” - Dzień Mamy w Gminnym Przedszkolu w Rejowcu

Mama - to jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze troski, radości, marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że Mama dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy  w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Mama jest bardzo ważna.

W dniu 26 maja 2014 r spotkaliśmy się w naszym przedszkolu na wspaniałej uroczystości. Mamy nadzieję, że przez te kilka chwil Mamy zapomniały o kłopotach dnia codziennego, wzruszyły się, a może i rozweseliły.
Były wierszyki, piosenki, tańce i upominek dla Mamy. Dzieci przygotowały nauczycielki: maluszki - E. Farian, średniaki - M. Machel i M. Kość-Krupińska a starszaki – B. Szymańska i D. Malarz.
Życzenia z okazji święta Mamy złożyła rodzicom - dyrektor przedszkola pani Barbara Kość
Nie zabrało również poczęstunku dla wszystkich.

P5260577 P5260579 P5260585 P5260589

P5260591 P5260594

Barbara Kość


Dni otwarte w Szkole Podstawowej - 16.05.2014

Dnia 16 maja 2014r. dzieci z najstarszej grupy odwiedziły Szkołę Podstawową  w Rejowcu w ramach „Dni Otwartych Drzwi”. Na miejscu serdecznie przywitała nas pani dyrektor M. Królicka, która w kilku zdaniach przybliżyła nam sylwetkę patrona szkoły - Mikołaja Reja.

Następnie wysłuchaliśmy hymnu szkoły oraz obejrzeliśmy krótką część artystyczną w wykonaniu starszych kolegów. Wiele radości sprawiły nam tańce i wspólne zabawy ruchowe przy muzyce oraz słodki poczęstunek.

Pani Bożena Jaszczuk oprowadziła nas po szkole. Dzieci zwiedziły gabinet dyrektora, salę komputerową, salę gimnastyczna, bibliotekę oraz sale lekcyjne. W doskonałych humorach, pełni wrażeń  wróciliśmy do przedszkola.

Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas!

P5160552 P5160565 P5160569 P5160574

/-/ MKK


Przedszkolaki - przyjaciółmi Ziemi - 25.04.2014

O tym, że otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem, a szacunku do niej powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat, wiedzą dzieci z Gminnego Przedszkola. Mogliśmy się o tym przekonać uczestnicząc, jak co roku w obchodach Dnia Ziemi. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat zachowań proekologicznych: orientują się, kto może być przyjacielem przyrody, znają rodzaje odpadów, sposoby ich segregowania i ponownego wykorzystania. Obchody tego święta - oprócz zabaw, zagadek słownych, recytacji wierszy kontynuowane były podczas „zielonego” przemarszu z transparentem, balonikami i zielonymi gałązkami, miały na celu ukazanie najmłodszym piękna otaczającej nas przyrody i wytworzenia miłej i serdecznej atmosfery.

P4250471 P4250473 P4250477 P4250479

/-/ MKK


Warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury - 4.04.2014

Dzieci z naszego przedszkola poznały tradycyjne metody barwienia pisanek. Zajęcia artystyczne w Gminnym Ośrodku Kultury prowadzone przez panią Danutę Długosz były ciekawe, a zarazem pozwoliły najmłodszym na możliwość eksperymentowania. Pisanki wykonane masą chlebową dostarczyły dzieciom  wiele zabawy i radości.

P4020435 P4030447 P4030451 P4030457

/-/ MKK


Konkurs przedszkolny - Wielkanocne ozdoby – 3.04.2014

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wychowawczynie Małgorzata Kość-Krupińska i Barbara Szymańska stworzyły okazję, by móc wykonać wiele symboli, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego. I tak został ogłoszony konkurs, w którym mogły brać udział dzieci z rodzicami. Wzięło w nim udział 20 dzieci z naszego przedszkola. Prace konkursowe były pomysłowe, kolorowe a przede wszystkim estetycznie wykonane. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością wymyślając ciekawe kompozycje. Jury w składzie B. Kość, M. Machel i A. Sawa miało trudną decyzję do podjęcia, ponieważ każda praca była wyjątkowa. Przyznano 6 wyróżnień a pozostali uczestnicy dostali dyplomy i słodkie upominki.

P4080462 P4080464 P4140467 P4140469

/-/ MKK


Wiosno przybywaj… - 21.03.2014

Dzieci z grupy 4-latków przygotowały przedstawienie teatralne pt „Wiosno przybywaj”. Na swoje występy zaprosiły kolegów i koleżanki z innych grup wiekowych, grono pedagogiczne oraz rodziców.

Każda grupa przedszkolna przybyła w zielonych strojach. Pani Wiosna w kwiecistej sukni śpiewała wraz z dziećmi wiosenne piosenki. Nie mogło zabraknąć Marzanny, którą dzieci nakryły kołderką i uśpiły słomianą kukiełkę kołysanką; Aaa, aaa śpij Marzanno aż do grudnia…!

Po części artystycznej i konkursach przedszkolaki w wiosennym, barwnym korowodzie wyszły na spacer z gaikami i kolorowymi kwiatkami, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku.

Rodzice grupy Średniaków uczestniczyły również w zajęciu otwartym, przygotowanym z zastosowaniem nowatorskich metod pracy pracy. Wspólnie z dziećmi wykonały prace plastyczne techniką orgiami. Wytworami ich pracy były zwiastuny wiosny: kolorowe hiacynty, bociany oraz żabki.

Zajęcia warsztatowe dostarczyły wszystkim wiele satysfakcji a także miały na celu zaspokoić u najmłodszych potrzebę aktywności, potrzebę kontaktu emocjonalnego oraz potrzebę bezpieczeństwa.

Oprócz zajęć otwartych wychowawczynie Marianna Machel i Małgorzata Kość-Krupińska zorganizowały konkurs na „Najciekawszy kącik Przyrody”. Wzięły w nim u dział wszystkie grupy wiekowe. Dzieci wspólnie z Paniami założyły hodowlę w kącikach przyrody: wysadzały w skrzynkach cebulę, fasolę i kwiaty, które pielęgnowały. Komisja w składzie Danuta Długosz-pracownik GOK, Agnieszka Dubiel - z Rady rodziców oraz dyrektor placówki Barbara Kość z zachwytem obejrzały wiosenne kąciki przyrody, po czym przyznały dyplomy i upominki dla grup. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo wiosennie i kolorowo.

P3210373 P3210376 P3210380 P3210385

P3210391 P3240394 P3250395 P3250399

/-/ MKK


Spotkanie z ratownikiem medycznym - 10.02.2014

Grupa Ratowniczo-Medyczna „MEDICUS” przygotowała PROGRAM EDUKACYJNY dla dzieci zwany „szpitalem pluszaka”. Gościł u nas pan Jacek- ratownik medyczny, który przywiózł ze sobą zabawkowe modele karetek z możliwością zajrzenia do środka, wydające dźwięki i mrugające, które umożliwiły dzieciom zapoznanie się z ambulansem oraz prawidłowym postępowaniem, gdy go zobaczymy. Plansze edukacyjne i gry skojarzeń pozwoliły najmłodszym jeszcze efektywniejszą naukę numerów alarmowych. Ratownikowi towarzyszył wielki Miś, na którym przedszkolaki mogły przećwiczyć wszystkie badania wykonywane w gabinecie lekarskim, by w trakcie wizyty u lekarza nie odczuwały strachu. Do dyspozycji była również cała teczka zabawkowych narzędzi medycznych oraz fantom dziecka, na którym można było ćwiczyć udrażnianie dróg oddechowych.

Dzięki takim zajęciom, dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych oraz postępowania w sytuacji zagrożenia.

2014_03_18_15_56_470001 Kopia_P2100353 P2100322 P2100329 P2100336

P2100341

/-/ MKK


Bal karnawałowy - 6.02.2014

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się dzieci z naszego Przedszkola podczas balu karnawałowego. W zabawie uczestniczył Czarodziej, który nie pozwolił by przedszkolaki się nudziły. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.
Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach.
Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca nie tylko najmłodszych, rodzice również włączyli się do zabawy.
W trakcie karnawałowych szaleństw wybrano Króla i Królową balu. Po szalonej zabawie nadszedł czas na prezenty od Św. Mikołaja, który sprawił, że z dziecięcych buzi nie znikały uśmiechy.

P2060258 P2060272 P2060281 P2060300

/-/ MKK


Góra Grosza

Dzieci z naszego Przedszkola po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której celem jest zbieranie funduszy dla rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Akcja trwała w całej Polsce w dniach 25 listopada - 6 grudnia 2013 roku. Każdy przedszkolak był zaangażowany w zbiórkę grosików. I tak udało nam się zebrać 3115 monety, co w przeliczeniu na złotówki dało kwotę 70,43 zł. Osobami odpowiedzialnymi za tę akcję były panie Małgorzata Kość-Krupińska oraz Marianna Machel.

2013-11-15_13.37.27_02-19-2014 2013-11-15_13.39.23_02-19-2014 2013-11-15_13.41.09_02-19-2014

/-/ MKK


Dla babć i dziadków - 17.01.2014

W ostatni dzień przed feriami w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolacy przygotowali przedstawienia, w których wyrazili swą wielką miłość do babć i dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Oprócz montażu słowno - muzycznego,  goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. Dla swoich bliskich dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały drobne upominki w postaci laurek i kwiatków. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dla wszystkich dzieci, babć i dziadków rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

P1170244_Kopiowanie P1170247_Kopiowanie P1170251_Kopiowanie

/-/ MKK


Wigilia z Rodzicami

Święta to czas magiczny, czas przebaczania, kolęd i licznych życzeń. Tradycyjnie, jak co roku, przedświąteczny czas upływał na jasełkowych spotkaniach z rodzicami. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały dekoracje, choinka, szopka i pachnące gałązkami świerkowymi stroiki. Podniosła atmosfera udzieliła się dzieciom-z  ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone role. Po występach było wspólne kolędowanie rodziców wraz ze swoimi pociechami. Zgodnie z polską tradycją z ust pani dyrektor popłynęły życzenia świąteczne oraz wspólne łamanie się opłatkiem. Na dzieci i rodziców czekały stoły zastawione świątecznymi wypiekami.

PC180213 PC180216 PC180217 PC180220

/-/ MKK


Spotkanie z górnikiem w przedszkolu

Grudzień jest miesiącem, który w naszej gminie kojarzy się nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, Świętym Mikołajem, ale także ze Świętą Barbarą i obchodami górniczego święta. Z tej okazji we wtorek 10 grudnia w naszym Przedszkolu  odbyło się spotkanie z górnikiem.

Zaproszonym gościem był pan Mirosław Dubel – emerytowany górnik z Kopalni Węgla w Bogdance oraz drugim gościem był tata naszego kolegi Marcela pan Marcin Piotrowski, który również jest górnikiem, aby poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Z tej okazji dzieci przygotowały okolicznościowe wiersze i piosenki w nagrodę otrzymały cukierki oraz zabawki.

Pan Mirosław  ubrany był w galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz zaś pan Marcin zaprezentował strój zakładany do codziennej pracy. Górnicy postanowili opowiedzieć dzieciom jak to kiedyś pracowało się w kopalni i jak jest teraz. Przedszkolaki poznały historię patronki górników Świętej Barbary i dowiedziały się, z jakich dóbr możemy korzystać dzięki wydobyciu węgla oraz opowiedział legendę o skarbniku mieszkającym pod ziemią.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: szczęść Boże.

PC110207 PC110208 PC110210

/-/ MKK


Przybądź do nas Mikołaju…. - 06.12.2013 r.

W piątek, 6 grudnia wszystkie dzieci w Gminnym Przedszkolu w Rejowcu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.
Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swoich pomocników przybył do przedszkola św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy,  które specjalnie dla Niego przygotowały. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

W organizację Mikołajek w Przedszkolu  zorganizowały Panie nauczycielki a o prezenty zatroszczyła się Rada Rodziców.

PC060196 PC060198 PC060202 PC060204

/-/ MKK


Andrzejki - magia wróżb - 29.11.2013 r.

W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. I tak 29 i 30 listopada każda z grup przedszkolnych brała udział w zabawach andrzejkowych wspólnie z rodzicami. Stosowne rekwizyty, czarodziejski kapelusze,  świece oraz zapach topionego wosku wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom.  Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów i symboli, magicznych przedmiotów i liczb. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce, do których włączyli się rodzice.
Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba - czyli lanie wosku.

„Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”. Po tych słowach przedszkolaki kolejno podchodziły do stolika, na którym stała miska z wodą i wraz z rodzicami lały wosk przez zaczarowany klucz z dużym oczkiem. Z powstałych kształtów, dzieci wspólnie z wychowawczyniami odczytywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Na zakończenie spotkania andrzejkowego rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.
Grupa 4-latków wzięła również udział w Andrzejkach zorganizowanych przez młodzież z Liceum. W szkole czekało na nas mnóstwo atrakcji, nie zabrakło wspólnych zabaw przy muzyce i lania wosku. Wróżki przepowiedziały przyszłość przedszkolakom i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Małgorzata Kość-Krupińska, Marianna Machel

PB280061 PB290082 PB290087 PB290144

/-/ MKK


Kto Ty jesteś - Polak mały…  - 8.11.2013 r.

Wychowanie patriotyczne jest w pełni realizowane w Gminnym Przedszkolu w Rejowcu poprzez poznanie historii rodziny, naszego miasta oraz Polski, poznanie legend, symboli narodowych, piękna polskich tradycji, obyczajów, krajobrazów. Tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także nasze przedszkolaki poznały historię drogi do wolności państwa polskiego oraz postać Józefa Piłsudskiego. Na zajęciach w grupach wykonały biało-czerwone kotyliony, w których z dumą wystąpiły na uroczystej akademii upamiętniającej rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przebiegała w szczególnie podniosłej atmosferze. Wychowankowie pięknie recytowali wiersze o Polsce i śpiewali pieśni patriotyczne. W ten sposób wyrazili swoją miłość do Ojczyzny. Była to wspaniała lekcja historii dla nas wszystkich.

Uroczystość przygotowały D. Malarz i B. Szymańska

Image_1 Image_2 Image_3 Image_4

/-/ MKK


Halloween - 5.11.2013 r.

Grupa 4-latków po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w Halloween. Przedszkolaki poznały tradycje związane z tym świętem, uczestniczyły w konkursach i zabawach przy muzyce. Charakterystyczne stroje, w których dzieci wystąpiły, nadały niepowtarzalną atmosferę.

Zajęcia przygotowały Marianna Machel i Małgorzata Kość-Krupińska

DSC08919 DSC08922 DSC08927 DSC08929

DSC08931 DSC08938

/-/ MKK


Pasowanie na Starszaka - 29.10.2013 r.

„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie…”

W obecności rodziców i nauczycieli grupa „Muchomorków” złożyła ślubowanie i została pasowana na Starszaka. Podczas uroczystości dzieci miały okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne i taneczne. Dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

Uroczystość zorganizowały Danuta Malarz i Barbara Szymańska, wychowawczynie grupy.

IMG_2210 IMG_2211 IMG_2244

IMG_2256

/-/ MKK


Dumne przedszkolaki - 25.10.2013 r.

Maluchy z grupy „Biedronki” zostały uroczyście włączone do przedszkolnej braci. Pasowania na przedszkolaka dokonała dyrektor placówki, Barbara Kość. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami swoje artystyczne zdolności. Na pamiątkę tego wydarzenia, „Biedronki” otrzymały dyplomy. Uroczystość przygotowała wychowawczyni - Ewa Farian.

IMAG0267 SL270609 SL270617

/-/ MKK


Dzień Nauczyciela - 14.10.2013 r.

„Wyśpiewać Wam chcemy słoneczne życzenia…” - grupa 4 latków przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Nauczyciela. Dyrektor Barbara Kość wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi za ich całoroczną pracę. Kwiaty wręczone przez dzieci dopełniły wyrazu wdzięczności za trud codziennej pracy wychowawców.

Uroczystość przygotowały: Marianna Machel i Małgorzata Kość-Krupińska

DSC08894 DSC08899 DSC08904 DSC08906

/-/ MKK


Święto Jabłka -  03.10.2013 r.

„Za oknem jesiennie, kolorowo a w przedszkolu smacznie i zdrowo! A smacznie za sprawą jabłuszka, które królowało dziś w naszym przedszkolu.

I tak grupa Maluchów przybyła ubrana na żółto, grupa 4-latków na zielono a Starszaki na czerwono.

Z pełnymi koszami pysznych owoców Pani Jesień powitała dzieci i zaprosiła do wspólnych konkursów i zabaw. Każdy przedszkolak degustował sok jabłkowy oraz pyszne ciasta upieczone przez rodziców.

Zajęcia przygotowała M. Kość-Krupińska i B. Szymańska

IMG_2058 IMG_2060 IMG_2061

IMG_2062 IMG_2080 IMG_2086

IMG_2090

/-/MKK


Sprzątamy Świat!!! - 01.10.2013 r.

Już od wielu lat dzieci z przedszkola biorą udział w akcji "Sprzątanie świata". We wtorkowe przedpołudnie dzieci wyruszyły sprzątać najbliższy teren przedszkola. Wszystkie dzieci zaopatrzone były w rękawice ochronne i worki do selekcjonowania odpadów. Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.

Osoby odpowiedzialne za akcję:  M. Machel oraz M. Kość-Krupińska

IMG_2038 IMG_2041 IMG_2043

/-/MKK


Wycieczka do Komisariatu Policji  w Rejowcu - 17.09.2013 r.

Wraz z nowym rokiem szkolnym przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Rejowcu.

Była to okazja do zapoznania się z pracą policjanta i wyposażeniem. Podczas spotkania przypomniano również o prawidłowym poruszaniu się po jezdni oraz podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Punktem kulminacyjnym było oczywiście „siedzenie za kierownicą” w radiowozie policyjnym.

Spotkanie przygotowały D. Malarz i B. Szymańska

Image_1 Image_2 Image_3 Image_4

/-/MKK


To my przedszkolaki, fajne z nas dzieciaki!

IMG_1929

Grupa Maluchów - wychowawca: Ewa Farian

 

IMG_1934

Grupa Średniaków - wychowawczynie: Marianna Machel, Małgorzata Kość-Krupińska

 

IMG_1932

Grupa Starszaków - wychowawczynie: Danuta Malarz, Barbara Szymańska

/-/ MKK


Rok szkolny 2012/2013


IV Spartakiada Przedszkolaka w Rejowcu Fabrycznym - 21.06.2013 r.

21 czerwca 2013 r. na Stadionie Miejskim odbyła IV Spartakiada Przedszkolaka. Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Miasta. Tradycyjnie organizatorem było Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym.

W sportowej rywalizacji udział wzięły dzieci 6-letnie ze Szkół Podstawowych w Krasnem, Rejowcu, Siedliszczu oraz z Przedszkoli w Rejowcu i Rejowcu Fabrycznym. 
I miejsce zajęła drużyna z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym, II – Oddział Przedszkolny Zespołu Szkół w Siedliszczu, III – Przedszkole Gminne w Rejowcu. Drużyny otrzymały puchary, dyplomy, medale oraz nagrody. W drugiej części odbył się piknik w ogrodzie przedszkolnym dla wszystkich uczestników imprezy. Dzieci z Gminnego Przedszkola w Rejowcu przygotowała Małgorzata Kość-Krupińska.

IMG_1653 IMG_1656 IMG_1660 IMG_1666

IMG_1669

 /-/ MKK


Dzień Rodziny - 7.06.2013 r.

Tradycyjnie od wielu już lat, odbyła się w przedszkolu  uroczystość łącząca ze sobą Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka pod nazwą „Dzień Rodziny”. Uroczystość rozpoczęły występy wokalno – instrumentalne dzieci gromko oklaskiwane przez wszystkich obecnych.

Po części artystycznej były konkursy z udziałem dzieci i rodziców, a na zakończenie wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło słonecznej pogody i humorów.

IMG_1563 IMG_1611 IMG_1612 IMG_1629

/-/ MKK


Spotkanie z ciekawymi ludźmi - 13.06.2013 r.

Grupa przedszkolna wybrała się na pobliską wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury. Dzieci obejrzały wystawę obrazów, po czym pan Grzegorz Gwardiak- malarz, pracujący w Gok-u opowiedział nam o swojej pracy a zarazem pasji, jaką jest malarstwo. Zobaczyliśmy cały zestaw jaki jest potrzebny malarzowi, aby powstał obraz. W czasie rozmowy z dziećmi pan Grzegorz w mgnieniu oka namalował dla nas obrazek, który pozostał w naszym przedszkolu.

To dopiero pierwsza część wyprawy.  Następnie dzieci ze starszych grup odwiedziły Skansen w Rejowcu pana Jerzego Grzesiaka. Mogły zobaczyć dawne stroje, wystój mieszkań oraz narzędzia rolnicze. Porównywały co się zmieniło, opowiadały o swoich mieszkaniach i pokojach. Był to bardzo wyczerpujący dzień na świeżym powietrzu pełen ciekawostek i dobrej zabawy.

Wycieczki zorganizowały M. Machel oraz B. Szymańska

DSC08583 DSC08586 DSC08590 DSC08602 DSC08614

DSC08615

/-/ MKK


Dni otwarte w Szkole Podstawowej w Rejowcu

W dniu 16.05.2013 r. dzieci z Gminnego Przedszkola w Rejowcu wraz z Rodzicami zostały zaproszone przez panią  Małgorzatę Królicką- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rejowcu  na Dni Otwarte.

Podczas spotkania pani Dyrektor powitała gości i zapoznała z ofertą placówki. Następnie przedszkolaki obejrzały część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów klas „0” i „I”.

Kolejną atrakcją dla maluchów były zabawy integracyjne, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Każdy uczestnik spotkania otrzymał plakietkę z logo szkoły oraz kolorowy balonik. Dzieci miały okazję zobaczyć również jak wyglądają: szkolna biblioteka, świetlica, klasy lekcyjne oraz wielofunkcyjne boisko szkolne.

Przyszli uczniowie byli pod wrażeniem i z przyjemnością po wakacjach dołączą do grona starszych kolegów.

W imieniu przedszkolaków i rodziców dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

IMG_1526 IMG_1541 IMG_1545
 

/-/ MKK


W krainie bajek - 27.05.2013 r.

Dzień w naszym przedszkolu był inny niż zwykle- dzieci przybyły w bajkowych strojach oraz z dobrymi humorami od samego rana.  Prezentowały się rówieśnikom i uzasadniały swój wybór . Nie zabrakło księżniczek w pięknych sukniach, Kota w Butach, Pszczółki Maji oraz innych postaci bajkowych. Wspólnie z wychowawczyniami przygotowały kącik ciekawej książki. Przygotowano dla dzieci łamigłówki, kolorowanki  i puzzle, nie mogło zabraknąć zabaw z chustą animacyjną. Każda bajka ma szczęśliwe zakończenie, więc nasza przedszkolna zabawa z bajeczką zakończyła się słodką chatką z pierników, wykonaną przez mamę Zuzi. Było bardzo smacznie i bajecznie!

Spotkanie przygotowały M. Machel i B. Szymańska

DSC08551 DSC08562 DSC08566 DSC08574 DSC08579

/-/ MKK


Dzień Ziemi - 22.04.2013 r.  

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w poniedziałek 22 kwietnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Uroczystość przedszkolna rozpoczęła się o rozmowy i utrwalenia wiadomości dotyczących środowiska przyrodniczego, kształtowania pozytywnych postaw wobec otaczającej nas przyrody. Dzieci brały udział w licznych  zagadkach oraz konkursach. Punktem kulminacyjnym był Ekologiczny marsz, dzieci niosły  transparent z hasłem„Chrońmy naszą Ziemię”. Wszystkie maluchy zgodnie przyrzekły, że będą dbać o środowisko!! Dzień Ziemi przygotowały Marianna Machel i Barbara Szymańska

DSC08397 DSC08444 DSC08471 DSC08476

/-/ MKK


PODZIĘKOWANIE

 „Co ofiarowane ze szczerego serca

Winno być szczerym sercem przyjęte”.

A. Dumas

Serdeczne podziękowania za sfinansowanie książek otrzymanych z firmy Omnibus dla:

  • Pana Bogdana Kusiaka - Biuro Rachunkowe, ul. Żeromskiego 42 Chełm
  • Pani Barbary Uchańskiej - Sklep Spożywczo-Przemysłowy Wólka Kańska
  • Pana Dominika Fornala - Dom-For, Ul. Wirskiego 2/23 Chełm
  • Pana Jana Ciechana - Ośrodek Szkolenia Kierowców JULKA Rejowiec
  • Pana Marka Lodwich Lomarex, Ul. Broniewskiego 12/13 Chełm
  • Pani Beaty Kwiatosz, Dentamax, Ul. Narutowicza 2a, Chełm
  • Pani Jadwigi Fidury, Omnibus, Ul. Jedności, Sosnowiec

Składają Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Rejowcu.


Wycieczka do stomatologa - 19.04.2013 r.

Wszystkie przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny, który mieści się niedaleko naszego przedszkola. Pani Elżbieta Ćwir zapoznała dzieci z narzędziami i specjalnym sprzętem dentystycznym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej, rozmawiały o konieczności codziennego dbania o zęby, uczyły się prawidłowego ich szczotkowania. Dla większości dzieci biały fartuch nie był straszny. Najmłodsi chętnie korzystali z fotela, chcąc sprawdzić czy nie mają ubytków.

Wycieczkę zorganizowały panie Ewa Farian i Małgorzata Kość-Krupińska.

2013-04-19_10.28.05 2013-04-19_10.28.57 2013-04-19_10.30.45

/-/ MKK


Spotkanie z Leśnikiem - 18.04.2013 r.

W czwartek, 18  kwietnia odwiedził nasze przedszkole pan Andrzej Koczkodaj pracujący w Nadleśnictwie Krasnystaw. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z jego pracą. Nasz gość spotkał się ze wszystkimi przedszkolakami. Opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Mówił o sadzeniu drzew,  zapoznał dzieci ze zwierzętami i ptakami zamieszkującymi nasze tereny. Przedszkolaki wymieniały gatunki drzew i roślin, które można spotkać idąc na spacer do lasu. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się opowieściom oraz dzieliły się własnymi doświadczeniami.

Zajęcia przygotowała pani Barbara Szymańska.

2013-04-18_10.04.23 2013-04-18_10.13.30 2013-04-18_10.15.11

/-/ MKK


Święto Marchewki - 15.04.2013 r.

W ramach realizowanego programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, 15 marca pod opieką p. Marianny Machel w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci ubrały pomarańczowe stroje, przyniosły wspaniałe okazy marchewkowe, z których powstawały śmieszne ludziki. Było mnóstwo wspólnych zabaw- został wybrany Król i Królowa marchewkowego święta. Aby dostać taki tytuł, dzieci musiały mieć jak najwięcej na sobie ubrań koloru pomarańczowego. Każda grupa miała wykonać marchewkę inną techniką plastyczną. Po wykonaniu tych zadań  dzieci  piły sok marchewkowy, chrupały marchewkę, jadły ciasto marchewkowe upieczone przez rodziców.

Było bardzo smacznie , zdrowo i wesoło!!

DSC_0148 DSC_0194 DSC_0205 DSC_0225 DSC_0230 DSC_0233

/-/ MKK


Bajka Wielkanocna - 23.03.2013 r.

Młodsze dzieci wystawiły dla swoich rodziców Bajeczkę Wielkanocną, która połączona była z zajęciami warsztatowymi. Nie zabrakło zagadek dotyczących świąt i  wspólnie wykonywanych pisanek. W radosnej atmosferze dzieci chętnie opowiedziały przygotowaną historyjkę obrazkową o zajączku i śpiewały świąteczne piosenki. Na zakończenie pracowitego dnia Zajączek rozdał wszystkim dzieciom czekoladowe upominki. Wystawę prac możemy podziwiać w szatni przedszkolnej. Zajęcia przygotowała Marianna Machel oraz Barbara Szymańska.

DSC08291 DSC08292 DSC08295 DSC08309

DSC08325

/-/ MKK


Pisanki, pisanki, jajka malowane… - 22.03.2013 r.

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w naszej placówce dużo się wydarzyło. Wszystkie grupy wiekowe obejrzały prezentację multimedialną pt.: ”Tradycje Świąt Wielkanocnych”. Dowiedzieć można  się było o zwyczajach i tradycjach świątecznych. Po obiedzie naszą placówkę odwiedziła pani z GOK-u - Danuta Długosz. Dzieci miały okazję wykonać pisankę dowolną techniką. Były pisanki malowane w różnokolorowych  barwnikach, jak również wyklejane bibułą, kolorowym papierem. Każde z dzieci przy pomocy pań wychowawczyń wykonało własną pisankę. Lekcja okazała się bardzo cenna. Zajęcia zorganizowała wychowawczyni Barbara Szymańska.

DSC08249 DSC08254 DSC08256

/-/ MKK


Powitanie wiosny - 21.03.2013 r.

Mimo zimowej aury za oknem humory nie opuszczały nikogo. Dzieci tego dnia przybyły do przedszkola z kolorowymi kwiatami. Wszystkie grupy zaśpiewały piosenki o wiośnie. Dzieci dowiedziały się również wiele ciekawostek o tradycji topienia Marzanny. Układały wspólnie z wychowawczyniami puzzle oraz wsłuchiwały się w odgłosy ptaków. Miejmy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna zagości u nas na dobre.

Osobą odpowiedzialną była Ewa Farian.

DSC08236 DSC08238 DSC08240 DSC08241

/-/ MKK


Pasowanie na Przedszkolaka - 20.03.2013 r.

W grupie „Biedronek” od samego rana było bardzo  świątecznie. Wszystkie maluchy miały piękne czerwone  pelerynki w kropeczki. W dniu ich święta licznie przybyli rodzice. Pani dyrektor – Barbara Kość powitała wszystkich serdecznie i poprosiła o wysłuchanie programu przygotowanego na ten uroczysty dzień. Dzieci tańcem i śpiewem wyraziły swoją radość. Przedszkolaki przyjmowały pasowanie w skupieniu i z zainteresowaniem. Gwarno zrobiło się przy wręczaniu dyplomów i słodyczy. Przeżycia widoczne były również na twarzach rodziców.

Program artystyczny przygotowała wychowawczyni Marianna Machel.

DSC08219 DSC08221 DSC08224 DSC08226

/-/ MKK


Dzień kobiet - 08.03.2013 r.

Dzieci z najstarszej grupy wystąpiły z okazji Święta Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaprezentowały inscenizację pt” Strojnisie”. Z ust najmłodszych płynęły życzenia, piosenki oraz wiele ciepłych słow. Na zakończenie dzieci wystąpiły z układem tanecznym do piosenki Gangnam Style. Widownia oszalała i nagrodziła małych artystów gromkimi brawami.

Dzieci przygotowała wychowawczyni Małgorzata Kość-Krupińska oraz Karolina Pilipczuk

Kolejny_wystp_przedszkolakw Wystp_zieci_z_Przedszkola_Gminnego

/-/ MKK


Uwaga Rodzice

Gminne Przedszkole w Rejowcu prowadzi zapisy dzieci na rok szkolny 2013/14

Zapraszamy Rodziców dzieci w wieku 3, 4, 5 lat o zgłaszanie się do kancelarii przedszkola w godzinach od 8.00 do 15.00 w celu pobrania kart zgłoszenia.

Rekrutacja będzie trwała do 30.04.2013 r.

Dzieci 6 letnie będą realizowały obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu. Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do sekretariatu Szkoły Podstawowej (więcej informacji na tablicy ogłoszeń w szatni)

Dyrektor Gminnego Przedszkola w Rejowcu

Barbara Kość


Bezpieczne ferie - 08.02.2013 r.

Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Aby uniknąć takich zagrożeń wychowawczyni Barbara Szymańska przypomniała dzieciom o najważniejszych zasadach obowiązujących podczas zabaw na śniegu. Dzieci opowiadały historyjki obrazkowe, wskazywały złe zachowania oraz wspólnie przypomniały i omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

100_2779 100_2785

/-/ MKK


Bal karnawałowy - 7.02.2013 r.

Dzień przed  feriami w naszym przedszkolu odbył się tradycyjny bal karnawałowy. Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Sala była udekorowana dużą ilością balonów i serpentyn, a wśród nich hasały od rana przedszkolaki.

Dzieci wystąpiły w różnorodnych przebraniach- pojawiły się postacie z bajek, zwierzęta, przedstawiciele charakterystycznych zawodów.  Do tańca przygrywał zespół muzyczny MAG. Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach,  a także zabawy taneczne jak „pociąg” czy „kaczuszki”.

Była jeszcze jedna niespodzianka, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Zawitał  do nas Św. Mikołaj z ogromnymi workami prezentów. Każde dziecko dostało słodkie podarki. Było wesoło i kolorowo. Na koniec zabawy była wykonana sesja zdjęciowa. Ach!!! Co to był za bal!!!

100_7762 100_7772 100_7797 IMG_1480

/-/ MKK


Bajkowe Jasełka - 29.01.2013 r.

Tym razem przedstawienie było wyjątkowe za sprawą bajkowych jasełek. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Można było zobaczyć Calineczkę, pszczółkę Maję, wilka, Kopciuszka oraz mnóstwo aniołków i pasterzy, którzy śpiewali pastorałki i kolędy, jak i recytowały wierszyki.

Do szopki przybyli też królowie oraz inne  postacie z bajek, które przyniosły dzieciątku swoje zabawki - dary.

Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, które były uznaniem za ich występ i pokonanie tremy. Za przygotowanie dzieci odpowiedzialne były wychowawczynie z grup młodszych p. M. Machel oraz B. Szymańska.

IMG_1451 IMG_1453 IMG_1455 IMG_1458 IMG_1463

/-/ MKK


Dzień Babci i Dziadka - 23.01.2013 r.

„Kiedy babcia była mała….”tymi słowami piosenki dzieci z Gminnego przedszkola przywitały swoje Babcie i Dziadków. Każda grupa przedszkolna recytowała wierszyki i śpiewała piosenki. Po części artystycznej najmłodsi obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Nie mogło zabraknąć wspólnej zabawy z wnukami. Uścisków i wzruszeń nie było końca. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci.

2013-01-22_10.16.46 P1230006 P1230009 P1230010 P1230034

/-/ MKK


Zajęcia otwarte z Rodzicami - 07.01.2013 r.

W grupie dzieci 5-6 letnich odbyły się zajęcia otwarte pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”. Dzieci miały okazję przypomnienia zasad postępowania w różnych sytuacjach, jak również do  zapamiętania numerów alarmowych. Starszaki wykazały się dużą znajomością wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonały znaki ostrzegawcze różnymi technikami plastycznymi. Na zakończenie zajęcia dzieci otrzymały pamiątkowe plakietki-medale „Bezpieczny przedszkolak”.

Zajęcie zorganizowała p. Ewa Farian

/-/ MKK


Pożegnanie Jesieni - 19.12. 2012 r.

Uroczystość przebiegała pod hasłem „Pożegnanie Jesieni”. Dzieci 5-6 letnie zainscenizowały utwór J. Brzechwy „Na straganie”. Rymowanką zachęcały swoich rówieśników do zjadania warzyw i owoców w ciągu całego roku. Była to okazja do utrwalenia nazw oraz wyglądu warzyw i owoców. Uśmiechy na twarzach wskazywały na miłą atmosferę panującą  w trakcie spotkania.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie inscenizacji była p. Ewa Farian.

2012-12-17_10.19.232012-12-17_10.20.57 2012-12-17_10.20.12

/-/ MKK


Mikołajki - 06.12.2012 r.

Ach co to był za dzień….Od samego rana najmłodsi oczekiwali miłego gościa. I jak co roku odwiedził nasze przedszkole Mikołaj. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenki i tańcząc razem z nim. Każde dziecko złożyło obietnice, że będzie grzeczne i posłuszne.
Po złożonej obietnicy Św. Mikołaj obdarzył dzieci  prezentami i obiecał, że postara się przybyć na choinkę przedszkolną. Czekamy!

DSC08083 DSC08095 DSC08099

/-/ MKK


Andrzejki z młodzieżą - 30.11.2012 r.

Okazją aby dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości było spotkanie andrzejkowe zorganizowane przez Zespół Szkół Publicznych w Rejowcu. W tym szczególnym dniu dzieci miały okazję poznać ludowe zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Na uroczystości nie zabrakło wróżek, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać.

Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dziękujemy!!

DSC08050 DSC08069

/-/ MKK


Święto pluszowego Misia - 26.11.2012 r.

W poniedziałek 26 listopada w naszym przedszkolu swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu Pluszowy Miś. Z tej okazji wychowawczynie przygotowały dla najmłodszych konkusy, zabawy przy muzyce oraz zagadki. Dzieci słuchały opowiadań, rysowały swoje ulubione maskotki i smakowały ulubionego przysmaku misia- miodku. Nie zabrakło konkursów dla pań, które miały narysować misia  z zamkniętymi oczami.

Dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz dobrej zabawy.

Zdjcie0228 Zdjcie0229 Zdjcie0233 Zdjcie0236

/-/ MKK


Pasowanie na Starszaka- 25.10.2012r.

W naszym przedszkolu w grupie dzieci 6-letnich odbyło się „Pasowanie na starszaka”. W tak ważnym dla dzieci dniu licznie przybyli rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście.

Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Wspólnie wypowiedziały tekst ślubowania, po czym pani dyrektor Barbara Kość dokonała pasowania każdego przedszkolaka na dzielnego starszaka za pomocą czarodziejskiego ołówka.

Zwieńczeniem tej uroczystości było wręczenie dyplomów oraz kuferków słodyczy.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie: pani Ewa Farian  i Małgorzata Kość- Krupińska.

100_2596 100_2598 100_2605 100_2612

/-/ MKK


Święto pieczonego ziemniaka - 19.10.2012 r.

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w święcie pieczonego ziemniaka. Już po raz drugi zaproszono nas do Leśniczówki Państwa Koczkodaj. W jesiennej scenerii czekało na nas ognisko i pyszne pieczone ziemniaki.

Pan leśniczy opowiadał dzieciom o swoim zawodzie, jak należy zachować się w lesie jak również o przestrzeganiu zasad. Dobry humor nie opuszczał nikogo, było kolorowo, radośnie i bardzo smacznie.

Wycieczkę zorganizowały panie Marianna Machel i Barbara Szymańska.

100_2546 100_2551 100_2552 100_2558 100_2571

/-/ MKK


Spotkanie z policjantem - 4.10.2012 r.

Jak co roku w naszym przedszkolu na początku roku szkolnego organizowane jest spotkanie z Policjantem. Tym razem przyjechali do nas stróże prawa z Komendy Miejskiej w Chełmie.  Celem zajęć było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Wielką atrakcją dla wszystkich były ćwiczenia i tresura psa policyjnego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz z jakich sprzętów korzysta w trakcie pracy.

Nauczycielkami odpowiedzialnymi za zorganizowanie spotkania były panie Ewa Farian i Małgorzata Kość-Krupińska.

000_0005 000_0008 000_0010

/-/ MKK


Zajęcia adaptacyjne Maluchów - 21.09.2012 r.

Dla najmłodszej grupy wychowawczyni pani Marianna Machel zorganizowała zajęcia z rodzicami, których celem było tworzenie dzieciom warunków do łatwiejszej adaptacji w przedszkolu. Rodzice wraz ze swoimi pociechami uczestniczyli w różnych zabawach ruchowych i tanecznych. Dużo radości sprawiła dzieciom chusta animacyjna, pod którą ukrywały się najmłodsi.

DSC07898 DSC07899 DSC07904

/-/ MKK

 

 

bipdlainwestorow gminny_portal_mapowy_03  sip   wylaczenia_pradu 

Zgodnie z artykułem 173 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne (Dz.U.2004.171.1800 z póź. zm.) informujemy, że serwis internetowy Gminy Rejowiec wykorzystuje tzw. cookies. W przypadku braku akceptacji na ich zapisywanie na Państwa urządzeniu telekomunikacyjnym prosimy o odpowienie skonfigurowanie przeglądarek zgodnie z dokumentacją techniczną urządzenia / oprogramowania. Nieskonfigurowanie urządzenia / oprogramowania w celu blokowania "cookies" oznacza zgodę na ich wykorzystywanie przez serwis internetowy Gminy Rejowiec (art. 173 ust. 2 powołanej ustawy).  

Więcej o polityce plików cookies tutaj.