×
Informujemy, iż nowy adres strony Urzędu to: www.gminarejowiec.pl Obecna wersja strony nie będzie już uaktualniania. Zapraszamy do nowej wersji serwisu internetowego.
×
Informujemy, iż nowy adres strony Urzędu to: www.gminarejowiec.pl Obecna wersja strony nie będzie już uaktualniania. Zapraszamy do nowej wersji serwisu internetowego.
zmień rozmiar czcionki
 
 
 
 
Dzisiaj 17 styczeń 2022, Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
 
GOK - rok 2018

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku

 

 


 

Szkolenie dla członków Kół Gospodyń Wiejskich - 4 września 2018 r.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu przeprowadziliśmy szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu Chełmskiego. Szkolenie przeprowadziły Panie z Urzędu Skarbowego i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna SANEPiD. Policjantki z Komisariatu Miejskiego w Rejowcu przeprowadziły instruktaż na temat bezpieczeństwa i przeciwdziałania wyłudzeniom Swoją obecnością zaszczycili nas też Jan Rudnicki – ze Związku Kół i Organizacji Rolniczych, Jolanta Nowak – Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Chełmie oraz organizator zdarzenia Tadeusz Górski - burmistrz Rejowca. W szkoleniu uczestniczyło ponad 200 osób.

1

6

7

 

 


 

KGW2018

 


 

Wernisa_-_plakat-page-001

 


2018_06_26_08_55_260001


KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II - 25 maja 2018 r.

Młode pokolenie Rejowca już od 5 lat pogłębia swoją wiedzę o WIELKIM PAPIEŻU POLAKU i staje do konkursu, pt."My jesteśmy świadkami tego". Konkurs utrwala wartości zawarte w nauczaniu św. Jana Pawła II i kształtuje pozytywne postawy w życiu osobistym i społecznym. Na regulamin konkursu, opracowany przez GOK, odpowiedziały 53 osoby w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria wiekowa to dzieci kl. 0-III, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej (technika dowolna) na temat „Święty Jan Paweł II - sportowiec i wędrowiec”.

Prace plastyczne oceniali uczestnicy konkursu kategorii II i kategorii III:

I miejsce- Rafaella Terepora,

II miejsce- Daria Jamroż,

III miejsce równorzędne - Borys Pimenov oraz Lena Bogdańska.

Do kategorii II zgłosiło się 14 uczniów kl. IV-VI, których oceniała komisja w składzie: Stanisław Majewski - przedstawiciel naszej parafii, Radosław Sroczyński - absolwent KUL i Danuta Długosz - przewodnicząca konkursu.

I miejsce za swoją wiedzę otrzymała Maja Dąbska.

II miejsce równorzędne zajęły Wiktoria Wołoszyn.

III miejsce - Zuzanna Tomala i Jakub Jędruszak.

Natomiast w kategorii III z tekstem wiedzy zmagało się 20 uczestników kl. VII i Gimnazjum, których oceniali: ks. mgr Dariusz Lipski- pedagog i katecheta, Radosław Sroczyński – mgr muzyki i Danuta Długosz:

I miejsce- Oliwia Majewska,

II miejsce- Aleksandra Kiraga,

III miejsce- Patrycja Piwko.

Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano stosowne dyplomy wraz z książkami, które ufundował Tadeusz Górski Burmistrz Rejowca, a także Agata Duma-Szajewska właścicielka sklepu "ARS ARTIS" z Chełma, przekazując darowiznę 21 książek.

Za pośrednictwem św. Jana Pawła II – dziękujemy.

DSC05677

DSC05685

DSC05693

DSC05694

Uczestnicy_III_kategorii_wiekowejKonkurs wiedzy o Gminie Rejowiec „Moja Mała Ojczyzna” - 22 maja 2018 r. 

Już po raz kolejny dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu miały okazję wykazać się wiedzą na temat swojej Małej Ojczyzny – Gminy Rejowiec, jej historii i pochodzeniu.

Do tegorocznej edycji konkursu „Moja Mała Ojczyzna” zgłosiło się 15 uczestników, wyłonionych w szkolnych eliminacjach.

Komisja konkursowa w składzie:

Janina Danielczuk – przewodnicząca komisji, pedagog
Stanisław Miszczuk – artysta-malarz, regionalista
Jerzy Grzesiak – Przewodniczący Towarzystwa Regionalnego Rejowiec
Mariusz Lechowicz – przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Rejowcu,

po przeprowadzeniu pisemnego konkursu wiedzy postanowiła wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych:

  1. W kategorii I – uczniowie klas IV-V

I miejsce - Maja Dąbska

II miejsce – Zuzanna Tomala

III miejsce – Aleksandra Koczkodaj

  1. W kategorii II – uczniowie klas VI-VII

I miejsce – Paulina Majewska

II miejsce – Weronika Pomian

III miejsce – Patrycja Piwko

  1. W kategorii III – uczniowie klas gimnazjalnych

I miejsce – Eliza Kozłowska

II miejsce – Emilia Sadowska

III miejsce – Aleksandra Kiraga

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Rejowca.

Honorata Sałamacha

Komisja_konkursowa

Uczestnicy

Uczestnicy_konkursu 

 


Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” - 15 maja 2018 r.

15 maja w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, do których zgłosiło się 13 uczestników z całego powiatu.

Każdy z uczestników zaprezentował dwa wybrane przez siebie utwory, po wysłuchaniu których komisja konkursowa w składzie:

Andrzej Sar – przewodniczący, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Kornelia Niedbał – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Agata Krzeszczyk - Starostwo Powiatowe w Chełmie, wytypowała na eliminacje wojewódzkie: Weronikę Jedruszak oraz Bartosza Łobodzińskiego.

Przyznano również wyróżnienia dla: Rafaelli Terepory, Patrycji Tomaszewskiej oraz Karoliny Mączki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Chełmskiego oraz Burmistrza Rejowca.

Honorata Sałamacha

Laureaci_konkursu

Uczestnicy_konkursu

 


Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe - 8 maja 2018 r.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe do 37. Małego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy 14 uczestników z całego powiatu, m.in. z Zespołu Szkół w Sawinie, Szkoły Podstawowej im. 4 Brygady Wojska Polskiego w Zawadówce, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu oraz uczestniczkę z GOK w Rejowcu.

Po wysłuchaniu prezentacji, komisja konkursowa w składzie: Karolina Lipińska – polonistka, Iwona Borowska – SP im. Mikołaja Reja w Rejowcu oraz Agata Krzeszczyk – reprezentująca Starostwo Powiatowe w Chełmie, wytypowała na eliminacje wojewódzkie:

W kategorii I – Darię Cebrat oraz Ninę Piotrzkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu

W kategorii II – Hanna Błaszczuk z Zespołu Szkół w Sawinie

oraz Justynę Jakubiec – Szkoła Podstawowa im. 4 Brygady Wojska Polskiego w Zawadówce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze ufundowane przez Starostę Powiatu Chełmskiego oraz Burmistrza Rejowca.

Honorata Sałamacha

Daria_Cebrat

Hanna_Baszczuk

Justyna_Jakubiec

Laureaci_konkursu

Nina_Piotrzkiewicz

Uczestnicy_konkursu

 


Przedstawienie teatralne „Rady dobrej wróżki” - 24 kwietnia 2018 r.

W Gminnym Ośrodku Kultury gościnnie wystąpił teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik”. Przedstawienie pt. „Rady dobrej wróżki”, zebrało liczną grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej. Poprzez dobrą zabawę i aktywny udział w spektaklu, dzieci zapoznały się
z zasadami zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej.

Honorata Sałamacha

DSC05444

DSC05448

DSC05452

DSC05459


Spektakl „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” - 6 kwietnia 2018 r.

„Mąż zmarł, ale już mu lepiej” - czarna komedia obyczajowa w reżyserii Andrzeja Woźniaka została przedstawiona przez Żeńską Grupę Teatralną Bzite na deskach sceny Gminnego Ośrodka Kultury.

Spektakl rozbawił zebraną publiczność, która licznie przybyła na widowisko teatralne.

Honorata Sałamacha

DSC05307

DSC05313

DSC05332

DSC05335

DSC05355


Prelekcja pt. „Choroby jamy ustnej i przyzębia” - 18 kwietnia 2018 r.

18 kwietnia w salach Gminnego Ośrodka Kultury w Rejowcu odbyła się prelekcja pt. „Choroby jamy ustnej i przyzębia”, którą poprowadził specjalista II stopnia chirurgii stomatologicznej lek. dent. Marcin Stelmaszczyk. Była to również możliwość wstępnej konsultacji stomatologicznej a także okazja do zadawania pytań. Spotkanie prozdrowotne poprzedził wykład mgr. inż. architektury krajobrazu Anety Oszust na temat „Jak zaprojektować ogród”. Pani Aneta przedstawiła wiele możliwości aranżacji przestrzeni przy domu, doradzała w kwestiach dbania o glebę czy zakupu roślin i ich przydatności. Dla przybyłych gości wystąpiła wokalistka – Monika Pyclik, umilając całość spotkania.

Wśród zaproszonych gości obecna była Zdzisława Bożena Deniszczuk ze Stowarzyszenia „Ziemia Chełmska”. Licznie przybyły także członkinie wszystkich działających na naszym terenie Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Rejowca i okolic.

Honorata Sałamacha

DSC05396

lek._dent._Marcin_Stelmaszczyk lek._dent._Marcin_Stelmaszczyk_2

mgr._in._Aneta_Lewczuk Monika_Pyclik


Spotkanie z poezją Janusza Mariana Kawałko - 25 marca 2018 r.

Wspomnienie Mariana Janusza Kawałko – poety i regionalisty, odbyło się 25 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu. „Spotkanie z poezją” wpisało się w kalendarz corocznych spotkań poświęconych upamiętnieniu zmarłego poety, jego sylwetki oraz twórczości.

Tegoroczne „Spotkanie z poezją”, wzorem ubiegłego roku, zostało podzielone na II części. Pierwsza - część artystyczna, została przygotowana przez młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja, Gminnego Ośrodka Kultury oraz muzyków Gminnej Orkiestry Dętej w Rejowcu. W pięknej aranżacji słowno-muzycznej przywołano utwory poety, a także zaprezentowano projekcję zdjęć sylwetki poety.

W tej części zaprezentowali się: Natalia Jasińska, Oliwia Majewska, Żaneta Przychodaj, Zuzanna Jodłowska, Zuzanna Batejko, Justyna Kister, Amelia Myszor, Bożydar Jodłowski, Radosław Sroczyński, Danuta Długosz oraz Mariusz Lechowicz.

Druga część to zaprezentowanie poezji poety przez przybyłych gości oraz wspomnienia związane z osobą Mariana Janusza Kawałko.

Swoimi osobistymi wspomnieniami artystycznymi podzielił się p. Henryk Radej – przyjaciel poety, którego mieliśmy okazję gościć podczas spotkania.

Wśród zaproszonych gości był także Burmistrz Tadeusz Górski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Kość.

Całość spotkania cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców Rejowca.

Honorata Sałamacha

1.jpgthumb_800_532

3.jpgthumb_800_532

Amelia_Myszor.jpgthumb_800_532

Henryk_Radej1.jpgthumb_800_532

Justyna_Kister.jpgthumb_800_532

Wystpujca_modzie.jpgthumb_800_532

Zuzanna_Jodowska.jpgthumb_800_532


Ferie Zimowe w GOK w Rejowcu

Już po raz kolejny Burmistrz Rejowca organizuje czas wolny dzieciom podczas ferii. W Pierwszym tydzień 29.01.2018-02.02.2018

dzieci uczęstniczą w warsztatach plastycznych w Gminny Ośrodku Kultury w Rejowcu podczas których wyjeżdzają do Muzeum Chełmskiego, do kina. W programie przewidziany jest również teatrzyk i zajęcia profilaktyczne.

Drugi tydzień to zajęcia z rękodzieła artystycznego odbywać się będą od 6.02.2018 do 10.02.2018.

1

2

4

5

6

7

8

 


 

XXIV Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Rejowiec - 28 stycznia 2018 r.

Komisja konkursowa w składzie:

Andrzej Sar – Wojewódzki Ośrodek Kultury

Jolanta Raszkiewicz – Starostwo Powiatowe

Krzysztof Buda – muzyk z Chełma

po wysłuchaniu 29 zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

-Nagrody w kategorii Kapele otrzymali:

I miejsce – Kapela Ludowa „Siennica” z Siennicy Różanej

II miejsce – Kapela „Uroczysko” z Krasnegostawu

III miejsce Kapela „Sami Swoi” z Rejowca

-Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali:

„Kapela Alternatywy 5” z Łopiennika Górnego

 -Nagrody w kategorii Zespoły śpiewacze:

I miejsce – „Nadbużańki Klon Zielony” z Zanowinia

II miejsce – „Rakołupianki z Rakołup

III miejsce – „Sielanki” z Sielca

-Wyróżnienia przyznano:

Zespół „Kresowianki” z Włodawy, Zespół „Jarzębinki” ze Żmudzi, Zespół „Brusowianki” z Starego Brusa i Zespół „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego

-Nagrody w kategorii Zespoły Śpiewacze z akompaniamentem:

I miejsce – „Siedliszczanie znad Wieprza” z Siedliszcza

II miejsce – Zespól śpiewaczy z kapelą z Honiatycz

III miejsce – Zespól „Echo” z Gołębia i Wólki Kańskiej

-Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali:

Zespół „Siedliszczanki” z Fajsławic

-Nagrody specjalne za pielęgnowanie przekazu pokoleniowego przyznano:

Zespołowi dziecięcemu „Kłosy” z Siedliszcza, Zespołowi dziecięcemu „Reczka” z Rejowca i Zespołowi „Rodzinka” z Teosina

Nagrody finansowe zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Chełmskiego Piotra Deniszczuka, Burmistrza Rejowca Tadeusza Górskiego oraz Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Artura Sępocha Nagrodę specjalną dla zespołu Reczka ufundowali Mirosław Kość Przewodniczący Rady Miejskiej w Rejowcu i Dorota Łosiewicz Radna Powiatu Chełmskiego. Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Rejowiec i Starostę Powiatu Chełmskiego.

DSC04558

DSC04566

DSC04576

DSC04581

DSC04593

DSC04593

DSC04672

DSC04696

DSC04702


Widowiska Kolędnicze - 17 stycznia 2018 r.

widowiska1

widowiska2

widowiska3

widowiska4

 

 


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 14 stycznia 2018 r.

DSC04454

DSC04460

DSC04467

DSC04476

DSC04481

DSC04491

DSC04494

 

 


 

Koncert kolęd - 14 stycznia 2018 r.

DSCN2862

DSCN2872

DSCN2886

 

bipdlainwestorow gminny_portal_mapowy_03  sip   wylaczenia_pradu 

Zgodnie z artykułem 173 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne (Dz.U.2004.171.1800 z póź. zm.) informujemy, że serwis internetowy Gminy Rejowiec wykorzystuje tzw. cookies. W przypadku braku akceptacji na ich zapisywanie na Państwa urządzeniu telekomunikacyjnym prosimy o odpowienie skonfigurowanie przeglądarek zgodnie z dokumentacją techniczną urządzenia / oprogramowania. Nieskonfigurowanie urządzenia / oprogramowania w celu blokowania "cookies" oznacza zgodę na ich wykorzystywanie przez serwis internetowy Gminy Rejowiec (art. 173 ust. 2 powołanej ustawy).  

Więcej o polityce plików cookies tutaj.