Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku
Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie - 16 listopada 2019 r.
to projekt Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miastach Lubelszczyzny.
16 listopada trasa „Śpiewnika Domowego” zakończyła się występem w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu.
Wykonawcami koncertu byli młodzi artyści, uczestnicy „Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademia Operowa” oraz Konkursu Moniuszkowskiego organizowanych przez Teatr Wielki w Warszawie. Wystąpili: Katarzyna Belkius (sopran), Paweł Horodyski (bas), Marta Plasota (akompaniament). W programie znalazły się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki pochodzące ze „Śpiewnika domowego”. Koncert poprowadziła dr Małgorzata Mierczak – polsko-austriacka śpiewaczka, muzykolog, organizatorka wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą.
Karolina Lipińska - Woźniak
Eliminacje powiatowe do 23-go Jesiennego Konkursu Recytatorskiego - 5 listopada 2019 r.
5 listopada w Rejowcu odbyły się eliminacje powiatowe do 23-go Jesiennego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Konkurs ten ma charakter otwarty i nie ma ograniczeń wiekowych dla jego uczestników. Tegoroczne hasło przewodnie „Pamiętajcie o ogrodach” odwoływało się do świata przyrody w całym jego zróżnicowaniu. Do zmagań zgłosiło się 28 recytatorów ze Szkół Podstawowych m.in.: w Rejowcu, Wierzbicy, Stawie, Sawinie, Rudzie-Hucie i Wojsławicach.
Komisja w składzie: Bożena Jaszczuk – nauczyciel, Wanda Majewska – nauczyciel oraz Anna Raczkiewicz-Sławińska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Chełmie wyłoniła następujących laureatów: Anna Błażejewicz – Szkoła Podstawowa w Wierzbicy, Klaudia Paczosa – Szkoła Podstawowa w Rejowcu, Ilona Sołdaczuk – Szkoła Podstawowa w Wojsławicach, Iga Posturzyńska – Szkoła Podstawowa w Rejowcu, Patrycja Dzieńkowska – Szkoła Podstawowa w Stawie, Maja Dąbska – Szkoła Podstawowa w Rejowcu.
Nagrody dla wszystkich uczestników ufundował Burmistrz Rejowca, a dla laureatów – Starosta Chełmski.
Wojewódzkie eliminacje odbędą się 26-27 listopada 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3 od godz. 10.00. Wyłonieni laureaci eliminacji wojewódzkich Konkursu wystąpią w koncercie, który odbędzie się 10 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Centrum Kultury w Lublinie.
Karolina Lipińska - Woźniak
Kalendarz ilustrowany na rok 2020
Kalendarz z okazji 100-lecia powstania Parafii pw. Św. Jozafata Biskupa i Męczennika.
Zawiera archiwalne zdjęcia Rejowca, Kościoła oraz jego historii w połączeniu z aktualnym wyglądem miasta.
Opracowanie: Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu, K. Lipińska-Woźniak, D. Łosiewicz, T. Łosiewicz.
8 Konferencja Kobiet - 4 października 2019
8 edycja Konferencji Kobiet już za nami! W tym roku wszystkie panie mogły skorzystać z porad zdrowotnych, kosmetycznych, zrobić próbny makijaż lub pójść na masaż
Jak co roku dla równowagi stawili się również przedstawiciele męskiego grona na czele z Burmistrzem Rejowca Tadeuszem Górskim, Radnym Województwa Lubelskiego Konradem Sawickim i niezastąpionym Krzysztofem Grabczukiem Radnym Sejmiku Wojewódzkiego.
Część merytoryczną spotkania otworzyła dr Agnieszka Malik z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która przeprowadziła prelekcję dotyczącą prawidłowej i zdrowej diety, wystąpiły również Sylwia Tokarzewska z Gabinetu Odnowy Biologicznej „Sylwia”, Jadwiga Winniczuk przedstawicielka firmy kosmetycznej „Mary Kay”, oraz przedstawiciel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, który opisał procedurę rejestracji dawców szpiku kostnego dla osób cierpiących na choroby nowotworowe.
Tradycyjnie rozlosowano również nagrody dla obecnych na konferencji przedstawicielek Kół Gospodyń wiejskich z Gminy Rejowiec. Nagrody zostały ufundowane przez partnerów uroczystości – Lubelski Oddział Doradztwa Rolniczego w Końskowoli i Lubelską Izbę Rolniczą w Chełmie.
Część artystyczną poprowadziła Małgorzata Sobstyl, która porwała zgromadzoną widownię swoim występem wokalnym.
Wszystkie panie mogły wypróbować specjałów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich – „Zagrodzianki” z Zagród.
Plener malarski w GOK 2019
Gminny Dzień Kobiet w GOKu w Rejowcu - 7 marca 2019 r.
Mężczyźni tego dnia obdarowują kobiety kwiatami, słodyczami lub drobnymi upominkami. Z okazji Dnia kobiet panie z naszej gminy otrzymały widowisko muzyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej oraz teatralno-taneczne, w którym udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Rejowcu.
Część muzyczną poprowadził Kapelmistrz Orkiestry Dętej – Mariusz Cichosz, który z pomocą solistów zaprezentował publiczności przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry. Dzieci z Gminnego Przedszkola w Rejowcu wystąpiły w humorystycznym skeczu przygotowanym przez opiekunki – Annę Szwed i Małgorzatę Krupińską. Swój pokaz dała również dziecięca grupa taneczna pod kierunkiem Ewy Semeniuk, wystąpiły także dzieci uczestniczące w zajęciach tanecznych pod okiem instruktorki Amandy Jaworskiej. Przedszkolaki odegrały dla zgromadzonych pań „sto lat” na cymbałkach i ksylofonie, a część artystyczną zamknął występ dziecięcego zespołu ludowego „Reczka”.
Po uczcie dla oka i ucha nastąpiła także ta dla ciała – poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych pań, oraz symboliczna lampka wina. Nie zabrakło również prezentu, każda kobieta otrzymała czekoladę wraz z życzeniami od wydelegowanego w tym dniu przedstawiciela mężczyzn – Jakuba Lipskiego.
Całe wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Burmistrza Tadeusza Górskiego, gośćmi honorowymi byli również Krzysztof Grabczuk były Marszałek Województwa Lubelskiego, Stanisław Wójcik artysta - malarz, Jerzy Grzesiak Przewodniczący Towarzystwa Regionalnego w Rejowcu i Mirosław Kość Przewodniczący Rady Miejskiej w Rejowcu.
GOK w Rejowcu
Więcej zdjęć z uroczystości dostępnych w menu "Galeria - Wydarzenia"
25-ta edycja Regionalnego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej
25-ta edycja Regionalnego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej cieszyła się wielkim zainteresowaniem zespołów z terenu całego województwa Lubelskiego. Zgłosiło się 41 zespołów śpiewaczych i kapel ludowych, łącznie w całym wydarzeniu udział wzięło około 400 osób. Komisja konkursowa w składzie: Piotr Czyryk – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, oraz Jolanta Ryszkiewicz – Starostwo Powiatowe Chełm, nagrodziła:
W kategorii Kapele:
I miejsce Kapela Ludowa „Łopieńczacy” z Łopiennika Górnego
II miejsce Kapela Ludowa „Cukrowniacy” z Siennicy Nadolnej
III miejsce Kapela Ludowa z Trawnik
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Kapela Ludowa „Sami Swoi” z Rejowca.
W kategorii zespoły z akompaniamentem:
I miejsce „Ostrowiacy” z Trzeszczan
II miejsce Zespół Śpiewaczy „Pawłowianki” z Pawłowa
III miejsce Zespół „Koral” z Kamienia
Nagrodę specjalną przyznano Zespołowi „Złota jesień” z Włodawy, a wyróżnienia otrzymały zespoły „Seniorki” z GOK Pawłów i „Fajsławianki” z Fajsławic
W kategorii zespół bez akompaniamentu:
I miejsce Zespół śpiewaczy „Rosa” z Kamienia
II miejsce „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia
III miejsce „Swańki” z Wyryk
Wyróżnienie otrzymały „Jarzębinki” ze Żmudzi, a nagroda specjalna powędrowała do rąk Zespołu Śpiewaczego „Kresowianki” z Włodawy
W kategorii zespołów dziecięcych nagrodzono zespół „Reczka” z Rejowca.
Nagrody dla uczestników przeglądu ufundował Starosta Powiatu Chełmskiego – Piotr Deniszczuk, oraz Burmistrz Rejowca – Tadeusz Górski. Nagrody specjalne dla zespołów sfinansowała Rada Miejska w Rejowcu.
Otwarcie konkursu
Zespół RECZKA z Rejowca
Kapela Sami Swoi z Rejowca
Więcej zdjęć z dostępnych będzie w dziale "Galeria - Wydarzenia"