×
Informujemy, iż nowy adres strony Urzędu to: www.gminarejowiec.pl Obecna wersja strony nie będzie już uaktualniania. Zapraszamy do nowej wersji serwisu internetowego.
×
Informujemy, iż nowy adres strony Urzędu to: www.gminarejowiec.pl Obecna wersja strony nie będzie już uaktualniania. Zapraszamy do nowej wersji serwisu internetowego.
zmień rozmiar czcionki
 
 
 
 
Dzisiaj 28 październik 2021, Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza
 
Imprezy kulturalne i wydarzenia

6 Konferencja Kobiet w Rejowcu - 17 listopada 2017 r.

Galeria zdjęć

DSC04250

DSC04290

zdjcie_2

zdjcie_3

zdjcie_5

zdjcie_8

zdjcie_9


Jesienny Konkurs Recytatorski - 14 listopada 2017 r.

W  dniu 14 listopada 2017 r.  burmistrz Rejowca organizował eliminacje powiatowe do 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Zgłosiło się 47 uczestników ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu. Konkurs został przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury. Komisje w składzie Patryk Pawelec WOK Lublin, Agata Krzeszczyk Starostwo Powiatowe w Chełmie, Teresa Jagiełło Gminna Biblioteka Publiczna w Rejowcu wytypowała reprezentację na eliminacje wojewódzkie tegoż konkursu. Są to:Julian Jasiuk, Aniela Krystińczuk, Hanna Błaszczuk, Patrycja Łatka, Damian Jagiełło. Wyróżnienia otrzymali również: Zuzanna Tomala, Nikodem Kałużny, Mikołaj Biernat, Neomi Michalska, Patrycja Powaga, Martyna Wojciechowska, Wiktoria Pastuszak, Mateusz Watrak, Danuta Długosz. Dyplomy i nagrody zastały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Laureaci_konkursu

Lureaci konkursu


Opiekunowie

Opiekunowie konkursu

 

Uczestnicy_konkursu

Uczestnicy konkursu


Spotkanie z posłem RP Beatą Mazurek w GOK w Rejowcu - 30 września 2017 r.

30 września 2017 r. w sali klubowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rejowcu gościliśmy Panią Beatę Mazurek - Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Po uroczystym powitaniu przez p. Tadeusza Górskiego – Burmistrza Rejowca oraz p. Mirosława Kościa – Przewodniczącego Rady Miejskiej, rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli mieszkańcy Rejowca.

Podczas dyskusji poruszono kwestie związane z wypełnianiem planu wyborczego PiS, a przede wszystkim omówiono temat istotnych spraw mających wpływ na lokalny rozwój, m.in. zagadnienie budowy kopalni w Siedliszczu.

Całe spotkanie upłynęło na zasadzie aktywnego dialogu, w trakcie którego każda z obecnych osób mogła zabrać głos.

Honorata Sałamacha

DSC03695 DSC03705

DSC03723

 


Gminny Konkurs „Moja mała ojczyzna”- 17.05.2017 r.

Rejowiec od wielu lat krzewi w swoich mieszkańcach świadomość własnego pochodzenia, oraz pasję do historii naszej ziemi. Corocznym sprawdzianem tej wiedzy jest konkurs „Moja Mała Ojczyzna” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu. W kolejnej jego edycji, która odbyła się 17 maja, wzięło udział 19 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła podstawowa i gimnazjum. Z testem wiedzy o przeszłości naszego miasta w I kategorii najlepiej poradziła sobie Paulina Majewska, drugie miejsce zajęła Weronika Pomian, a trzecie Olga Bogdańska. W Kategorii gimnazjum najwięcej punktów i pierwsze miejsce zajął Igor Danielczuk, drugie miejsce – Emilia Sadowska, natomiast trzecie zdobyła Aleksandra Kiraga. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Stanisław Miszczuk, Janina Danielczuk oraz Jerzy Grzesiak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Burmistrza Rejowca nagrody książkowe, oraz pamiątkowe dyplomy

DSC01430

DSC01446 

 


 

Gminny Turniej Gier Planszowych - 16.05.2017 r.

Gry planszowe to nie jest przeżytek! Wspaniała zabawa, jaka odbyła się 16.05 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu jest tego najlepszym dowodem. Przy współpracy z galerią dziecięcą „Pokusa” z Chełma odbył się wielki turniej gier planszowych. Młodzi zawodnicy zmierzyli się ze sobą w zaciętych rozgrywkach w „Monopoly”. Tym, którym pokonał innych i stał się miliarderem został Wiktor Miazgowski.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z przeróżnymi grami, tymi popularnymi jak: scrabble czy Jenga, jak i również z nowościami na rynku: Luxtorpeda, 5 sekund, Gobblety, Wojny domowe, Kalaha, Pomysłówka oraz wieloma innymi.

Dziękujemy dyrektorowi Galerii Dziecięcej „Pokusa” – panu Emilowi Pileckiemu za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej zabawy dla dzieci.

DSC01395

DSC01412

 


 

XXVI Mały Konkurs Recytatorski – Eliminacje Powiatowe - 16.05.2017 r.

„Słowo, zanim zostanie wypowiedziane na scenie, żyje naprzód w dziejach człowieka, jest jakimś podstawowym wymiarem jego życia duchowego” Jan Paweł II

Słowem i wierszem rywalizowali uczestnicy XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, który 16.05 odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rejowcu. Spośród 20 uczestników komisja konkursowa w składzie: Janina Danielczuk, Anna Kapka, oraz Małgorzata Kość-Krupińska, wytypowała 4 młodych recytatorów do reprezentowania powiatu chełmskiego na etapie wojewódzkim. W kategorii I: Natalia Parada ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu, oraz z Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy Mikołaj Biernat. W kategorii II: Annę Błażejewicz z Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy i Oliwię Biszczan również z tej szkoły.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Rejowca.

DSC01363

DSC01368

 


 

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” - 15.05.2017 r.

Eliminacje powiatowe Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” były doskonałą okazją do promowania dorobku artystycznego młodych solistów z naszego regionu. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rejowcu wystąpiło 23 utalentowanych, młodych wykonawców, prezentujących wyłącznie polskie utwory. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać takich utworów jak: „W dobrą stronę” czy „Piosenka Drewnianych lalek”. Poziom tegorocznego konkursu okazał się być niezwykle wysoki i wyrównany.

Po burzliwych naradach, jury w składzie: Marcin Muszyński, Radosław Sroczyński, Jolanta Jędruszak, Marek Pukas oraz Renata Nowosad, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii 6 - 10 lat I miejsce zajęła Marta Dragan z Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Paula Casa ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu oraz również z tej samej szkoły - Anna Lipko. W kategorii 11 - 13 lat I miejsce zajęła Patrycja Tomaszewska z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu, a wyróżnienia otrzymały Julia Augustynek ze Szkoły Podstawowej w Białopolu oraz Pola Kunka z Zespołu Szkół w Żółtańcach. W kategorii 14 - 16 lat I miejsce zajęła Weronika Jędruszak z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu, II miejsce zajęli ex aequo: Martyna Poleszak z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu i Bartosz Łobodziński z Zespołu Szkół Samorządowych w Rejowcu Fabrycznym. III miejsce w tej kategorii zdobyła Weronika Oleszczyńska z Zespołu Szkół w Stawie.

Na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach nasz powiat będą reprezentowali:
Marta Dragan, Patrycja Tomaszewska, Weronika Jędruszak, Martyna Poleszak, oraz Bartosz Łobodziński.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Burmistrz Rejowca.

DSC01285

 

 


 

Śladami Jana Pawła II

DSC00842

DSC00850

 


 

Powiatowe Eliminacje Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 25.04.2017 r

DSC00750

Dziecicy_Zesp_Teatralny_Supeek_z_GOK_Rejowiec

Teatr_Azumi_z_Dorohuska

Teatr_Iluzja_z_Wierzbicy

Teatr_mieszki_ze_Szkoy_Podstawowej_Rejowiec

Teatr_Oko_z_Rudy_Huty


 

Malowanie pisanek w GOK

DSC00283

DSC00285

DSC00288

DSC00289

DSC00293

 


REJowiecka Wieczornica Poetycka poświęcona pamięci Mariana Janusza Kawałko - 25 marca 2017 r.

DSC00122

DSC00131

DSC00142

DSC00162

DSC00187

 


Dzień Kobiet 2017 w GOK

DSC09976

DSC09978

DSC09980

DSC09985

DSC09989

DSC09990

DSC00004

DSC00006

DSC00007

DSC00013

DSC00020

DSC00025

DSC00029 

DSC00030

DSC00045

DSC09964

DSC09968

 

 

 

 


 

plakat_wieczornica

 


 

XXIII Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej - 29 stycznia 2017r.Komisja konkursowa w składzie:

Andrzej Sar - Wojewódzki Ośrodek Kultury

Maryla Kowalczyk - Starostwo Powiatowe w Chełmie

Małgorzata Sobstyl z Rejowca wokalistka zespołu „Sami Swoi”

po wysłuchaniu 29 zespołów i kapel postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody w kategorii Kapele otrzymują;

I miejsce - Zespół „Cuda Wianki” z Dorohuska

II miejsce – Zespól „Koral” z Kamienia

III miejsce – Kapela „Zwierzyniecka” ze Zwierzyńca

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymują:

Zespól Łopieńczacy’ z Łopienniku Górnego i Kapela z Trawnik

Nagrody w kategorii Zespoły śpiewacze:

I miejsce zajął Zespół Śpiewaczy ”Kresowianki” z Włodawy

II miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Brusowianki” ze Starego Brusa

III miejsce zajął Zespół Śpiewaczy „Teosinki” z Teosina Gm. Dorohusk

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano:

Zespołowi „Rakołupianki” z Rakołup

Zespołowi „Sielanki” z SOK Leśniowice

Zespołowi „Polesie” z Łopiennika Górnego

Nagrody w kategorii Zespoły śpiewacze z akompaniamentem:

I miejsca zajął Zespół Zespól „Siedliszczanie znad Wieprza”

II miejsce zajął Zespół „Ostrowiacy” z Trzeszczan

III miejsce zajął Zespół śpiewaczy z Kapelą z Honiatycz  
Wyróżnienia  w kategorii Zespoły śpiewacze z akompaniamentem:

Zespół „Siedliszczanie” z Fajsławic, „Radość” z Liszna i Echo z Gołębia i Wólki Kańskiej

Nagrodę specjalną przyznano zespołowi dziecięcemu za SP w Rejowcu ufundowaną przez Radę Miejską w Rejowcu oraz przez Radną Powiatu Chełmskiego Dorotę Łosiewicz.

Nagrody finansowe zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Chełmskiego Piotra Deniszczuka, Burmistrza Rejowca Tadeusza Górskiego oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.  

Ponadto wszyscy uczestnicy za udział otrzymali upominki ufundowane przez Burmistrza Rejowca.   

Jury dziękuje wszystkim fundatorom nagród oraz organizatorowi – Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Rejowcu – za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie przeglądu.

Fotorelacja dostępna w dziale: Galeria - WydarzeniaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017 w GOK

w Rejowcu - 15 stycznia 2017r.

DSC09642 

DSC09659

DSC09682

DSC09684

DSC09691

DSC09694

DSC09697

DSC09699

DSC09701

DSC09702

DSC09703

DSC09706

 

 


 

Plakat_na_ferie_zimowe_2017

 


XXIII Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Rejowiec 2017 - 29 stycznia 2017 r.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

plakat_a3_na_regionalny_przegld_2016

 

 

bipdlainwestorow gminny_portal_mapowy_03  sip   wylaczenia_pradu 

Zgodnie z artykułem 173 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne (Dz.U.2004.171.1800 z póź. zm.) informujemy, że serwis internetowy Gminy Rejowiec wykorzystuje tzw. cookies. W przypadku braku akceptacji na ich zapisywanie na Państwa urządzeniu telekomunikacyjnym prosimy o odpowienie skonfigurowanie przeglądarek zgodnie z dokumentacją techniczną urządzenia / oprogramowania. Nieskonfigurowanie urządzenia / oprogramowania w celu blokowania "cookies" oznacza zgodę na ich wykorzystywanie przez serwis internetowy Gminy Rejowiec (art. 173 ust. 2 powołanej ustawy).  

Więcej o polityce plików cookies tutaj.